Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol juthatok olcsón Lancia...

Hol juthatok olcsón Lancia Stratos-hoz?

Figyelt kérdés

Autókereskedő oldalakon nem akadtam ilyen autóra. Versenyautókkal foglalkozó oldalakon találtam, de azok profi versenyautók és 23 milliótól kezdődik.

Valaki tudna linket adni eladó széria Stratos-ról?

Kitételek:

üzemképes, papírok nem fontosak,Évjárat mindegy, megtett km nem érdekel, nem rohad nagyon, kb 2,5-3 millióból kijöjjön. Verseny célra kell. Audi quattro s1 is érdekel, de azt sajnos soha nem fogom tudni megvenni.


2011. nov. 27. 23:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Annak aki nem ismerné, itt egy ilyen profi versenyautó:

[link]

2011. nov. 27. 23:40
 2/14 A kérdező kommentje:

Rossz a link, itt egy másik:

[link]

2011. nov. 27. 23:42
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem is fogsz Stratosra akadni minden sarkon.


Tudtommal összesen 492 darab készült belőle.


Ezért alig 230000 eurót kérnek:

[link]


Amiket 20-30-40 ezer dollárokért látsz, azok nem eredetiek, hanem replikák...

2011. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta.

Sajnos az ilyen legendákhoz, mi sosem fogunk tudni hozzájutni. Pedig én is örülnék egy Porsche 959nek, vagy egy Jag XJ220nak, vagy akár egy Peugeot 205T16 nak:)

2011. nov. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
el kell szomoritsalak de ilyen autod sosem lesz foleg nem annyi penzbol amit irtal.mivel ez egy legenda es elelve alig van belole,ami meg van az nem elado mert gondos gazdaknal pihen a garazsban vagy kiallitoteremben........inkabb nezzel magadnak vmilyen mas elerhetobb hobby autot.....
2011. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pármillióért találsz replikát. Igazit tizedáron? Hol élsz?
2011. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Valahogy éreztem, hogy ilyen válaszokat kapok. Nem a belinkelt képen látható versenyautót szeretném megvenni tizedáron, hanem egy széria Lancia-t szeretnék szerezni. Egyik ismerősöm, aki látott is élőben ilyeneket versenyezni (Group B) azt mondta, hogy amikor piacra dobták a széria Stratosokat senkinek nem kellett. A gyártó raktárába porosodtak százszámra. Na én egy olyat szeretnék és abból akarok igazi versenyautót faragni az évek során. Na nem baj... Akkor maradok a Lancia Delta-nál. Azt legalább meg tudom venni. 3 millióért már lehet venni rajtkész autót. Azért nem adom fel, hátha rám mosolyog a szerencse.
2011. nov. 28. 13:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Ember, értsd már meg, hogy összesen (kb.) 500 darabot gyártottak a Stratosból. Ennyit is csak azért, mert ez kellett ahhoz, hogy a rally VB-n indulhasson.


Ez alapból egy versenyautó. Erre tervezték. Nincs külön szériaváltozat. Ennyi a széria. 500 darab, és ebben már a prototipusok is benne vannak...


Szerinted egy olyan autóból, amiből összesen 500-at gyártottak, hol találsz olcsót...?

2011. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Biztos áll valahol minimum egy olyan ami nekem kellene, hiába 500 darab lett csak legyártva. Egy olyan embernél, akinek fogalma sincs róla mennyit ér. Szétrohadva is akár. Mert biztos van ilyen. Autós magazinokba sokszor olvastam olyat, hogy ritka (még szanaszét rohadt állapotban is sokat érő) autó egy tyúkszaros ólban állt. Akkor derült rá fény, mikor meghalt a tulajdonosa (vagyis tulajdonosának neje, aki nem értett hozzá) és az örökösei rátaláltak. Nem is kell messze mennem ilyen példáért. Egyik haverom nagymamájánál ugyanígy egy koszos sufniban áll egy Lada 1200. Tudom nem ritkaság, vagyis mégis az, mert minden alkatrésze eredeti, a gyári olajak, löttyök vannak benne! A km számláló óra 2300km-en áll. Minden papírja megvan. 25 éve nem volt beindítva. Pótkulcsok is vannak, plusz javítókészlet, gyári csereizzók stb. Meg akartam venni, csak hülye voltam, mert mondtam a nagymuter unokájának, hogy ez sokat ér, simán lehetne veterán vizsgája is. Mihelyt ezt elmondtam neki, már nem is volt eladó. Tudom hogy nem átverés, mert az öregasszony miért hazudna? Nem zavar ha nem hiszitek el, én tudom az nekem meg elég, de ha nagyon kell tudok képet csinálni róla.
2011. nov. 28. 13:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez szép elképzelés. Én Pannonia motorkerékpárokkal foglalkozom, gondolom ismered a márkát.. Arra, hogy valamiből egy ilyen sok éve elhanyagolt, de eredeti állapotú, hiánytalan példányt találj kevés az esély.


Például Pannonia márkanévvel kb. 680000 motor készült, ami ahhoz képest hogy hány országba vitték és mekkora része maradt itthon sok. Manapság mindenki tudja hogy ezeken lehet kicsit nyerészkedni, pl. két és fél éve magyarázta Apám, hogy 20-30 ezer forintért ő is venne egyet felújításra. Elég érdekesen nézett, amikor felvilágosítottam, hogy 80 alatt csak elvétve van átírható példány, mert sajnos 200X-et írunk...


Szóval gondolj bele: kevés készült, sikeres volt az autósportban, annyira jellegzetes formája van, hogy bárki aki valaha foglalkozott rallyval az felismeri.. Ráadásul mindenki használ internetet: felmegy az első keresőoldalra, beüti a típust és meglátja hogy mennyi az áruk. Senki sem olyan ostoba hogy 500 euróért eladjon valami ilyesmit.


Ha "historic" kategóriában akarsz versenyezni, akkor szerezz egy Lancia Fulvia HF-et, olcsóbb jóval, legfeljebb jobbkormányos kivitelt veszel. :)

2011. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!