Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közlekedési szabályok...

A közlekedési szabályok szerint mennyire (Hány cm-re) lehet ráállni a másik parkoló autóra?

Figyelt kérdés

Koccantam egy ismerősöm kocsijával ami 20 cm-re ráállt az autómra. Ki akartam parkolni, de nem sikerült ilyen szűkös helyen. Semelyik kocsi nem sérült meg.


Most 2 hónap múlva jön a telefon, hogy "összetörtem a hátsó tükrét" -érdekes, hogy pont karácsony előtt jelenti be nekem, és szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem sérült meg az autója.


Kérdeztem mennyibe kerül a lámpa, mire azt mondja nem tudja...


Fél óra múlva telefonáltam, mondtam, hogy jó megnézem a tükröt, erre azt mondja már lecserélte, (akkor miért nem tudta a telefonban elmondani fél órával azelőtt az árát???) és, mondta még, hogy a csomagtartójában van a törött tükör.


Miután már lecserélte nem túl tisztességes bejelenteni nekem, hogy "virítsam a lóvét!"


Mellesleg a lökhárítóm miatt még fizikailag is lehetetlennek tartom, hogy egyáltalán hozzáért volna a kocsi lámpájához.


2011. nov. 30. 18:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

"Mellesleg a lökhárítóm miatt még fizikailag is lehetetlennek tartom, hogy egyáltalán hozzáért volna a kocsi lámpájához."


Mármint csak a lökhárítók értek össze...

2011. nov. 30. 18:49
 2/17 anonim ***** válasza:
Most döntsd el. Egyszer lámpa, egyszer tükör. Amúgy, ha nincs bizonyítéka, akkor elvileg nem indulhat eljárás.
2011. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizess neki semmit! Miért nem papírozta le veled akkor rögtön. cm-ben nincs meghatározva, mindenki józan eszére van bízva, mennyire áll rá másra.
2011. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Azon gondolkodom mi a fene az a hátsó tükör de jól hangzik nekem is kellene egy :D Kérdező ,vegyél már nekem is egyet ,mert az enyémen nincs, és tudom ,hogy te loptad el 2hónapja!
2011. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, elírtam, a hátsó lámpa tört el elvileg...
2011. nov. 30. 21:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizess semmit.Ha jól értem látta a koccanást ,hiszen másként honnan tudná,hogy te voltál..Akkor miért nem szólt?
2011. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2 hónap? Ez aludt? Szerintem nézd egyszerűen hülyének és szóra se méltasd az ügyet. Mondd, hogy komolytalan.
2011. dec. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ne fizess neki teljesen hülyének néz ha nincs szemtanú se és nem papíroztátok le akkor szard le, meg egyébként is 2 hónap eltelt még a rendőrök is kiröhögnék.
2011. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A régi WagonR suzukin kívál nem jut most eszembe más autó aminek ha nekikoccansz össze tudod törni a lámpáját. Még nekem is lökhárító fölött van magasan. Esetleg ha vmi kisáruszállítóval koccantál neki. De akkor is esélytelen kis sebességnél hogy bármi baja legyen.


Ne foglalkozz vele. Mondd meg neki hogy bizonyítsa be hogy akkor tört össze a lámpája.

2011. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Ne fizess semmit.Ha jól értem látta a koccanást ,hiszen másként honnan tudná,hogy te voltál..Akkor miért nem szólt?"


Ahogy koccantam, és megnéztem, a kocsikon keletkezett károkat (amik nem voltak) szó nélkül, bementem hozzá és szóltam neki, hogy: "Koccantam vele 20 centiméterről, nem keletkezett kár, jöjjön ki bizonyosodjon meg ő is róla", mire ő: "ááá, Dehogy is, nem nézi meg, semmi baj, elhiszi", én meg erősködtem, hogy jöjjön már ki, legalább nézzen rá, hogy nem keletkezett kár, mire megint erősködött, hogy hagyjuk, én meg már nem akartam nyaggatni, tehát mondtam, hogy jó... Tehát arra nem volt képes, hogy megnézze.

2011. dec. 1. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!