Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek baj lehet? Eddig...

Szerintetek baj lehet? Eddig 195/65 R15 nyári gumi volt fenn az autómon, viszont a téli gumi már 195/60 R15 ez gond?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csak a gumi oldalmagasságát jelzi.Ha az első méret a gyári kerékméret,akkor a kisebbel minimálisan csalni fog a km óra.Nem sokat,talán kettővel fog többet mutatni.Egyébként nincs észrevehető hatása.Talán az úthibák lesznek észrevehetőbbek minimálisan.
2011. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dizus ***** válasza:
Ezt a km órás okfejtést nem igazán értem.Kifejtenéd?
2011. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gumi alacsonyabb,tehát kisebb a kerülete.Ez azt eredményezi,hogy a kisebb kerék gyorsabban forog adott sebességnél,ami valamivel gyorsabban forgatja a spirált.Tehát ettől egy kicsivel többet fog mutatni az óra.Nagyobb gumi (kerék) esetén pedig lassabban forog,tehát kevesebbet mutat majd az óra.

Gondolj a biciklis km órára.Ennél is meg van adva a kerékméret,és hogy hova kell helyezned a mágnest,hogy megfelelően mérjen.


Lehet,hogy rosszul fogalmaztam az elsőben.Nem feltétlenül okoz változást,de elképzelhető.Az én Ladám észrevette az egy mérettel nagyobb gumit.Kb 3-5km/órát csalt.

A mostani korszerűbb sebességmérők már nem biztos,hogy így reagálnak.Ezeket nem ismerem.


Mindezek mellett a méretváltozás hatással van a fogyasztásra,gyorsulásra,végsebességre és a vezethetőségre is.Ezeket viszont ilyen kis eltérésnél nem lehet észrevenni.Esetleg csak egy fedélzeti számítógép érzékelné a változást.Az autó teljesítményét,menettulajdonságát és az anyagi oldalát tekintve ez a differencia viszont jelentéktelen,elhanyagolható.

2011. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!