Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda race verseny motorja...

Honda race verseny motorja ami 2 ütemü és 4 ütemü egyben erről hallott már vki?

Figyelt kérdés
Már kerestem mindenhol róla információt de nem találok sehol csak pár képet ha esetleg valaki tud róla vmit vagy ismer valakit aki tudhatja nagyon szépen megköszönné ha azt megosztaná velem
2011. dec. 1. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
tudod mi a különbség a kettő között?
2011. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A 2T ill 4T motorba teljesen más tulajdonságú motorolaj kell (mivel a 2T-ben elég a motorolaj a 4T-ben meg pont, hogy nem szabad neki) ezért nehezen hihető, hogy egyáltalán létezik ilyesmi.
2011. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényege, hogy átvariálják a rendszert és 2t üzemben a négyütemű. A gyertya fordulatonként gyújt és a kipufogószelepek is ennek megfelelően működnek.

Mondjuk komoly teljesítménykiesést fog okozni, hogy nem rezonátor dob van a járművön, hanem valami 4t.

2011. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezzel a motorral meg csak kiserleteznek a japok hogy 2 es 4 utem egyben.....de ebbol soha nem lesz hasznalhato epkezlab motor....max egy-ket tanulmany azt kesz.....
2011. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 turbopocok ***** válasza:

2005 ben a Ricardo elkezdett fejleszteni egy 2/4 ütemű motort, 2008 ban olvastam róla utoljára egy cikket, azóta nem hallottam újabb hírt.

[link]

2011. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 turbopocok ***** válasza:

Itt láthatsz képeket arról, hogyan változtatja meg a vezérlést 2/4 ütem között való váltáskor.

[link]

2011. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

azér kössz mindenkinek de ez a motor igen is létezik 2 főtengely vanbenne 2t 4t v3 hybrid motogp ez a jelenlegi neve és ez egy teljesen müködő gépezet tessék itt a link:

[link]

2011. dec. 2. 06:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Ő... jó tudni hogy ilyen is van!

Értelme sok... :P :D

Ez inkább szelepvezérlés variáció mint sem 2 ütemű motor. Én se hinném hogy erre igény lenne. Ráadásul csak versenyautóknál van értelme.

De ha animációt találsz róla linkeld be. ezt így papíron nem bírtam követni elvesztettem valahol a fonalat. :)

2011. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
MAMI power:)
2011. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!