Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartói szerződéssel az...

Üzembentartói szerződéssel az üzembentartót terheli mindenféle kötelezettség/költség?

Figyelt kérdés

Lesz egy autó a nevem, de egyik ismerősöm lesz az üzembentartó. Ha megkötöttük a szerződést, és az okmányosok elfogadták, onnantól mindenféle kötelezettségről/költségről/büntetésről szóló értesítést az ismerősöm fog kapni? Akár biztosítás, akár baleset miatt, akár egy egyszerű büntetés miatt...

Vagy van valami más módja annak, hogy teljes mértékben tőlem független legyen az autó (csak annyi, hogy az én nevemen van)?


2011. dec. 2. 13:34
 1/5 Syahon válasza:

Erre való az üzembentartó szerződés.


De ha ennyire félsz a költségtől/büntetéstől/kötelezettségtől... akkor ne vegyetek a neved alatt másnak autót. Összetöri, lehasználja és marad neked egy roncs, amit nem fogsz tudni használni. És ő sem, tehát a végén te fizetsz úgyis.

Ráadásul az üzembentartónak ugyan fizetni kell a dolgokat, de ha nem teszi meg mi van? Letiltás, végrehajtás, levonás.. ha egyik sem megy, akkor megint te fizetsz.

Gondolom azért csináljátok így, mert hiteles a kocsi.. az meg még rosszabb. Azt is te fogod fizetni, mert ő hülye lenne.. max pár hónap, atán felszívódik.

Vagy azért így, mert neki nem lehet? Elég rossz ómen... fizetni fogsz úgy érzem.


Vegyen kocsit magának!

2011. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ő nevén nem lehet semmiféle tulajdon, mert egyből elvennék tőle tartozások miatt. Én pedig még diák vagyok, nincs keresetem, nincs miből mit levonni. Ezért gondoltunk erre, de nem nagyon tudom, hogy működnek az ilyenek, azért kérdeztem utána.
2011. dec. 2. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
mond meg az ismerősödnek hogy írassa rá a kocsit valamelyik rokonára. pl: unokatestvérre,át*aszhat simán úgy hogy észre sem veszed. Vigyázz,akármilyen jó haverod is....
2011. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Syahon válasza:
Tartozása van és még ráíratnál egy kocsitt??? Kecskére a káposztát...
2011. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Ő íratna az én nevemre egy kocsit.
2011. dec. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!