Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet megtanulni motoros...

Hol lehet megtanulni motoros trükköket?

Figyelt kérdés

mármint úgy értem, van ahol ezt oktatják? vagy mindenki a haverjától? nem profivá szeretnék válni, csak változatosabbá tenni a motorozásomat :)


kb 15e km-t motoroztam eddig, és most már szeretnék továbblépni. Pl.: wheelie, front wheelie ilyesmik.


egyébként egy 2004-es 600ccm hornetem van. az jó gép indulásképpen?


2011. dec. 4. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Gta San Andreas-ban
2011. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Épp nemrég láttam egy videót, ahol egy fiatalember tárcsafékes kis MZ-vel csinálta a stoppie-kat, úgyhogy a Hornet fékei minden valószínűség szerint elegek hozzá.. :)


Szerintem oktatni nem igazán oktatják. Kell hozzá jó egyensúlyérzék, meg tudni kell kezelni a motort, pl. érezni hogy hol fog a fék. Elkezded nagyon alacsony sebességnél (20-30 km/h), aztán előbb-utóbb ráérzel hogy mikor emelkedik el a hátulja.


A youtube-on (hol máshol?) ehhez is vannak angol nyelvű oktatófilmek, persze oda van írva, hogy mindezt csak saját felelősségedre.

2011. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát igen youtube-t én is nézegettem, de a lehető legkevesebb alkalommal szeretném lezúzni a motort meg magamat is, ezért gondoltam a szakszerű segítségre :)
2011. dec. 4. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Szerintem a képzéssel foglalkozó cégek nem ilyeneket oktatnak. Pl. a motorosakademia.hu inkább pályaversenyzésre készít fel, mert az ilyen mutatványoknál - mert valljuk be egykerekezni vagy stoppie-zni nem a motor rendeltetésszerű használata - nagy a kockázat hogy ez-az letörik.

Szerintem ha nagyon félted a motort, akkor vagy szerezz be valami "hulladékot" gyakorlásra, vagy ne csináld.

Esetleg lehet mindenféle kerteket a motorra szerelni, hogy azok felfogják az ütést, de hogy hatásosan működjenek rendesen a vázhoz kell rögzíteni, az pedig átalakítással jár.

2011. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Veszel egy öreg Simsont erős motorral vagy valami hasonszőrű, esetleg akár nagyobb gépet, ez 100-200 között meg kell hogy legyen. Gyakorlod forgalom elől elzárt területen először az alap dolgokat amiket írtál is (izomerő, bátorság meg ügyesség kell hozzá csak). Az olcsó Tescos cuccoknál jobb védőfelszerelés nem csak ajánlott, de kötelező is, tartalék-bukó, kesztyű legyen. Legyen nálad mindig elsősegélydoboz (sose lehet tudni), szigszalag, fémragasztó, és lehetőleg azért mindig figyeljen valaki, hogyha baj van tudjatok segítséget hívni. Ahogy írták is 20-30 fölé az elején úgy sem fogsz menni. Amúgy motoros-találkozókon szoktak lenni streetfighter srácok, velük is elbeszélgethetsz ezekről a dolgokról (Demény-fivérek, Tróger Mókus meg a többiek).
2011. dec. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szóval megakarsz tanulni szintehogy kaszkadőrös mutatványokat sérülések nélkül?:) az kb olyan mintha tésztát akarok gyúrni de nem szeretném hogy lisztes legyen a kezem:) ez úgy megy...elöbb utóbb elesel és kész..ha a félelem visszatart akkor ne is próbáld inkább ki szerintem
2011. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

talán félreértettél valamit. nem félek elesni, csak azt írtam, hogy minél kevesebbet szeretnék. ami felteszem normális dolog, hogy az ember motorozni a motoron szeretne nem pedig alatta/mellette/mögötte.

illetve a kérdés lényege sem erre irányult, kérlek ha válaszolsz akkor arra tedd, hogy lehet e valahonnan ezeket tanulni vagy csak önképzésben fejlődjek véleményed szerint.

köszönöm

2011. dec. 29. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem magyarországon nincs ilyen suli...de szerintem külföldön is csak nagyon kevés...ilyen dolgokat maga az ember saját kárán tanul meg csak:)
2011. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!