Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50-es blokkot lecserél...

Simson S50-es blokkot lecseréljem S51-re?

Figyelt kérdés
Simson S50 blokkom van, tuningolni szeretném 60/4f-re, tervezett vrezó, babettagyújtás, 19-es karbi. Előre láthatólag ezeket szeretném. Szerintetek S50 blokk is bírja majd gond nélkül és nem fog hiányozni a 4. sebesség? Vagy célszerűbb lenne először beszerezni egy bontott 51-es blokkot, majd azt helyrehozni és tuningolni? Ha 51-es persze már 4 sebességes lenne.
2011. dec. 4. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
51-est tuningolj. És a 3 és 4 sebességes váltó között nincs különbség. Ugyanannyi a végsebességük. Igazából csak a 2. sebesség van 2 részre osztva a 4 gangosnál. Ha tuningolsz, akkor valami egyedi váltót építs bele.
2011. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kockásfülűnyúl válasza:
Ezen a kérdésen egy cseppet sem lepődtem volna meg ha, úgy cca 20-25 évvel ezelőtt hallom... De manapság tuningolni egy muzeális darabot szubjektív nézetem szerint dőreség. De bizonyos technikai kivitelezés után megoldható. Én személy szerint inkább a bontottban gondolkodnék és azt építeném be.
2011. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább akkor már abból a pénzből amit a 60/4f-re szánsz vegyél egy patent Mz ts 125-150 blokkot szerkeszd bele a simson vázba, azzal érezhető lesz a különbség, ja és nem árt ha erősebb fékeket is szerzel hozzá, ja és ne parázz a rendőrök azért nem fognak baszogatni, nagy része szerintem észre se veszi ha igényesen megcsinálod, de biztos ami biztos motorburkolatot is szerkeszthetsz.
2011. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

S50 es blokk átalakítása 60/4 f re alkalmatlan a dugó mérete miatt. Babettagyújtástól valóban szép hangja lesz a motorodnak, és "venni is fogja a lapot", de értelmetlen, mert elgyengül. Kell a normál méretű lendkerék, a jó nyomatékhoz. ha teheteted cseréld tirisztoros gyújtásra a megszásat! megéri!


Tehát: Szerezz be egy 51-es blokkot, nem baj, ha ócska-csörög zörög..a lényeg, hogy a blokkfelek jók legyenek! Hengert valóban érdemes megcsináltatni 60/4 f re!Ha teheted , bízd szakemberre! Főtengelyt is valószínűleg cserélni kell.. Lehetőleg Koyo/FAG csapágyakat használj!(csak szakszerűen (melegítve) illeszd a csapágyakat a helyére!) Mindenképp "barna" szimmeringeket építs simsonodba, a hosszú élettartam miatt..olcsó "kék"-"zöldeket" kerüld!Nem szükséges új karburátort venned, én csak a gyári kissúberes karbimba nagyobb főfúvókát tettem, bevált.. persze egy pl.- kb BING21 essel jobban fog menni, de 15 ezreket nem ér..Főleg az alkatrész beszerezhetősége végett. Ha a blokk belülről is O.K., és van 4 es váltód, akkor cseréld a lánckereket pl 15re. Bírni fogja! a rezótervezést ajánlani én is tudom, bár én nem azzal használom :) ha kell pár tanács, írj!

2011. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő válaszát nagyon szépen köszönöm, lehet, hogy majd élek is a lehetőséggel :) Ahogy néztem 51es blokk 15ezer környékén van arra gondoltam, hogy veszek egy olcsó(20-25ezres) 51-est(komplett szimót) blokkcsere enyémre 51-es arra 50-es kicsit kipofozom és eladom, mert ahogy nézem senkinek nem kell 50es blokk, tehát csak 50es blokkot senki nem venne.
2011. dec. 11. 22:12
 6/6 LeoVince válasza:

Hát más a blokkfelépítés az s50 és az 51-es között szóval azt kicseréled a 3 sebesség elég ha nem gyorsulna akarsz vele,80/2 őt ajánlom hiszen az nem annyira pörgős inkább nyomatékos hosszú távon meghálálja

LeoVince roezonátor vagy Vrezó ami úgy jobb és olcsó :D

Babetta gyújtás és 21 es karbi,sportlégszürőtöl jobb lessz a hangja hát úgy ennyi röviden :)

2012. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!