Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy csúszik a...

Honnan tudom, hogy csúszik a kuplung?

Figyelt kérdés
Eléggé fent fog a kuplung kb. félig benyomom már old és lehet h csak bebeszélem megamnak de valamivel gyengébb a kocsi meg hamarabb megáll motorfékkel.
2011. dec. 8. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
lehet, hogy hamar fog a kuplung, nincs rendesen beállítva. ha csúszik az pont az ellentéte, hogy teljesen benyomva is alig old
2011. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az büdös szokott lenni. Próbálj alacsony fokozatban hirtelen nagy gázt adni (persze felengedett kuplunggal). Ha nem ugrik a kocsi, akkor tényleg baj van.
2011. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt pont rosszul írtad, ha csúszik, akkor hamarabb old, mint kéne, olyankor holtjátéka sincs a pedálnak.

Egyébként ha felpörög a motor, de a kocsi csak lassan gyorsul fel, (már alacsony sebességfokozaton is) akkor érdemes állítani rajta, vagy cserélni a tárcsát.

Az, hogy hamarabb megáll motorfékkel, nem a kuplungtól van.

2011. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Húzd be a kéziféket tedd 5-be erőteljesebb gázt adj és lassan engedd fel a kuplungot, ha nem fullad le azonnal a motor akkor csúszik a kuplung.
2011. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi a választ! Ennyire nem gáz a helyzet csak mostanában azt tapasztaltam, hogy amikor hegyen úton megyek már nem elég a negyedgáz a sebességtatáshoz, de lehet hogy a tél miatt alapból lomhább egy kicsit.
2011. dec. 8. 17:07
 6/10 atilis ***** válasza:
Azt az 5. fokozatot és a kézifékes próbát nem ajánlom, mert több kárt teszel a kuplungba, mint amekkora.
2011. dec. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyugi nem is próbálnám meg azt =)
2011. dec. 9. 08:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megpróbálhatod semmi baja nem lesz. Elviszed egy szerelőhöz ő is így fogja megnézni.

Nem azt mondtam hogy 6500-as fordulaton 2 percen keresztül csúsztasd a kuplungot, hanem erőteljesebb gázt adj mint egy gyorsabb elindulásnál mondjuk 3000 furdulatig, és nem hirtelen de nem is komótosan engedd fel a kuplungot.

Mi baja lenne ettől?

Eltörik a féltengely vagy vagy rögtön szegecsig kopik a tárcsa? Ne nevettessetek már.

11 éve szerelek nem beszélek hülyeséget.

2011. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha csúszik, akkor pl. 5-be haladj (úgy 2000 rpm-en) és hirtelen padlógáz. Ha a motor felpörög, akkor nagy a gond. Próbáld 3-4-5-6-osban finoman, és ne csússzon, mert ha elharapódzik, el se indul, csak forog a motor.. Tudom, 2011-es kérdés
2015. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 alízvagyok válasza:
én tegnap vettem ezt észre hogy valami baj van... 2-3-4-5be 2000től 3000ig felugrott ha hírtelen gázt adtam,ha lassan gyorsultam nemvolt baj... de utána pár km után nem csinálta ezt,normálisan gyorsult. amikor csúszott és úgy gyorsultam valami büdös is volt gumi szag féle. és a váltónál éreztem hogy meleg van, amit eddig nem tapasztaltam
2017. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!