Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbodiesel vagy turbobenzin?...

Turbodiesel vagy turbobenzin? TDI vagy TFSI?

Figyelt kérdés

Előnyök, hátrányok, (ész)érvek és tapasztalatok érdekelnek, nem vagdalkozások.

Nekem is megvan a magam véleménye, kíváncsi vagyok, ki-mit oszt?


2011. dec. 11. 14:11
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
31%

szőke nő vagy vörös nő

rántott hús vagy sült hús

benzin vagy dízel

ezekről mindenkinek más a véleménye,észérvek meg izlésben nincsenek

2011. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
TDI
2011. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
77%
TDI, keveset fogyaszt, hosszútávon tartósabb, és imádom a hangját :)
2011. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
Igen, de a TDI majdnem 1 millióval drágább, és bonyolultabb/igényesebb, azaz nagyobb a hibalehetősége, többet kell rá költeni. Mellesleg manapság már drágább a gázolaj mint a benzin jelentősen. Én jól meggondolnám. Ha keveset mész, és sportosan szeretnél vezetni, akkor TFSI, ha sokat nyüstölöd, akkor még mindig TDI.
2011. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:

előző: Azt ügye tudod, hogy CSAK M.O-n drágább a dízel? Egész Európában olcsóbb, mint a benzin. A TDI egyáltalán nem bonyolultabb, mint egy TFSI vagy egy TSI, és garantálom, hogy a 2 közül a TDI fog tovább futni.


Ha főként autópályán használod, hosszútávon, akkor mindenképpen TDI, egyébként is, de ízlés kérdése...

2011. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Sztem ez nem egy szín pl., h ízlés kérdése legyen.

A dízelmotorok tartósabbak-ez tény. Az más kérdés, h a köréjük épített perifériák mennyit bírnak majd.

Egy TDI-motor alacsonyabb fordulaton él, bár a korszerű TFSI-k szintén mennek lefelé csúcsnyomatékhoz atrtozó fordulatszámokkal. Talán a dízel turbóját hamarabb képes bepörgetni a kipufogófüst a koromtartalom miatt?

Működési elvéből adódoan a dízelmotorban sokkal nagyobb a kompresszió és az égési végnyomás, mint egy benzinmotorban, ezért is nehezebbek, ugyanis ezeket az értékeket el kell viselni a blokknak.

Azonos lökettérfogatú turbós benzin-, ill. dízelmotor közül manapság némileg a benzinesnek nagyobb a lóereje, ám nyomatékban a dízelek a nyerők: nagyobb arányban, mint benzinesek lóerő-fölénye.

A benzinesek viszont jobbak kiforgathatóak.

Fogyasztásban a mai napig a TDI-k a jobban és minél inkább hajtva vannak, annál inkább szétnyílnak az olló szárai: egy 2.0TDI nagyjából 5 és 15 liter között fogyaszt szélsőséges esetekben, egy 2.0TFSI idevágó értékei 8-22 liter/100km.

2011. dec. 11. 17:32
 7/57 anonim ***** válasza:
Egyértelműen TDI. Véletlenül sincs 1 millió a kettő között újan se. Jóval kevesebbet eszik, és turbó ide vagy oda, nyomatékosabb is! Kevesebb lóerővel képes ugyanarra a menetdinamikára, ami a mai lóerő alapú biztosítás-átírás fizetésnél jól jön.
2011. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
JTD, TB, TBI, TwinSpark
2011. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
54%
én a TFSI-t mondom, sokkal jobb, meg amúgy is én a benzineseket szeretem, ez a TFSI motor meg igen durva, nem tudom tudod-e de ez azt jelenti hogy turbos és kompresszoros is egyben, alacsonyabb fordulatszámon a kompresszor szív, magas fordulatszám tartományban pedig a turbo fúj, na most ezt egy DSG váltóval megspékelve az igazi, egy 2.0es TFSI benzinesnek (ha Audi motorról van szó) akkor 211 pcija és 350 Newtonméteres nyomatéka van. a dízel 177 paci és 380 Nm. a fogyasztásban kicsit jobb a dízel, de én szerintem a benzines a nyerő
2011. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

A 220le-s 2.0TFSI 300nm-t tud és itt nem írják, h kompresszoros is lenne: [link]


Mind2 feltöltő "fúj", ugyanis így juttatják a levegőt a szívócsonkba.

6.57 l kontra 9.18 l: ezek az átlagfogyasztások 100 km-en egy B7 A4-es 2.0TDI(170PS) és 2.0TFSI(211PS)-motorral.

2011. dec. 12. 09:33
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!