Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy automata váltos autonál...

Egy automata váltos autonál ki lehet cserélni az automataváltot egy manuálisra? Vagy ez nem ilyen egyszerű?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet, csak sok munkával jár. A váltón kívül kell másik pedálsor is és egyéb tartozékok..


Nem beszélve arról, hogy a sebességváltó fajtája be van jegyezve a forgalmiba is, így ha csak otthon megcsinálgatod, akkor azzal le lehet bukni. A hivatalos út gondolom mindeféle engedélyeztetéssel és hivatalokkal való küzdésből áll...

2011. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ilyent nem szoktak csinálni,

inkább eladják az automatást,és vesznek egy sima váltóst

2011. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen nem is tudom h hogy nem jutott ez eszembe amit leirtatok ez egy hülye kérdés volt
2011. dec. 12. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az automata váltó sokkal jobb mint a manuális , nekem évek óta az van és a feleségem is imádja , soha nem vennék manuálisat újra.Természetesen ki lehet cserélni de elég költséges.
2011. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ugy hallottam h többet fogyasz az auto az automata váltoval,ez igaz?
2011. dec. 12. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, többet fogyaszt,nem lesz annyira dinamikus (kivéve DSG és társai ). De viszont az automata javítása 3-4x-ese a manuálhoz képest. Én amikor automatával jártam megevett 33-35litert 100km-ként,majd mikor én kezdtem el váltogatni ( manuálba raktam a váltót) lement28 Literre. Ezt megfigyeltem kamionnál ,és Szgk-nál is.
2011. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Váltóból sem mindegy, hogy milyen az automata.

Ha már kamion: nekünk az I-Shiftes 440-es Volvo elmegy 29 literrel, viszont jártam olyan Stralissal amiben (ha jól emlékszem) ZF As-Tronic volt, na az 40 alatt nem állt meg :)


Személyautóban is egy újabb normálisabb automatával simán lehet hozni a kéziváltós fogyasztást ( sőt a DSG vel és társaival alá is lehet akár menni).

2011. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 480-as Magnummal jártam (Volvo motor,váltó,futómű),27-28-29. 1 volt 33-as átlagom...befogott a fék... :S Hiába oldottam minden le és fel rakonál (másztam alá,mechanikusan kinyitottam),1-2 fékezés után ua. befogott... :)
2011. dec. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!