Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak a fényszórókkal?

Mit csináljak a fényszórókkal?

Figyelt kérdés

Van egy 2007-es Focusom. A problémám az, hogy ha tompított fényszóróval közlekedek, akkor alig látok valamit. Nem tudom, mi lehet a gond, lámpák nem piszkosak, mindegyik izzó világít. Távolságival nincs gond, az tökéletes. Magasságot hiába állítok, sehogy se lesz jó.

Izzók életkora befolyásolhat valamit?

Esetleg nincsenek valamilyen nagyobb fényerejű izzók, amiket szabályosan lehet használni?


2011. dec. 12. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen izzó van vele, mert nem írtad. Nekem h4-es halogének vannak. A látási viszonyokat az is befolyásolja, ha nedves, ködös idő van. Ha nedves, rosszabbul látsz, mint ha száraz lenne az út. Ha ködös akkor a látó távoság lesz kissebb.

Vagy nézd meg, nem "vakul"-e a foncsor, azaz nem jött-e le a foncsor bevonata.

2011. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A korlátozott látási viszonyokkal tisztában vagyok. Hogy milyen izzók vannak benne, fogalmam nincs, majd megnézem. Vannak fehér fényű lámpák, azok ugye xenonok?

2011. dec. 12. 23:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Az izzók állapota is befolyásolhatja természetesen.


Vannak "hagyományos" fehér fényű izzók, amik izzószálasak és halogén fedőnéven futnak, mert valamilyen halogéngázzal vannak töltve.

A kékes fényűek általában a xenonlámpák. Az más rendszer, ha nem olyan van gyárilag benne, akkor csak átalakítással tudnád használni, szerintem nem érdemes. Ezek olyanok mint a neoncső: nincs izzószál, hanem az üvegbe zárt gáz vezeti az elektromosságot.

Meg vannak a xenon hatású izzók, amik kékes fényű halogénizzók, és semmire se valók a menőzésen kívül.


Hagyományos halogénből kínál néhány gyártó növelt fényerejűt, de jó állapotú foncsornál sima izzóval is szépen világít a Focus. (nekem is az van)

2011. dec. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A xenont csak engedéllyel lehet berakni, mivel az már átalakításnak minősül, és a forgalmiban ezt jegyeztetni kell.
2011. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 13. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Osram Nightbreaker plus izzókat ezek emelt fényerejű izzók nekem nagyon beváltak de én azért a helyedben elvinném egy fényszóró beálításra az autót biztos ami biztos nekem 500 ft ért csinálták.
2011. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak cseréld ki őket. Mivel lila gőzöd nincs róla, hogy milyen ezek szerint gyáriak. Lehetőleg Hellára, ne ilyen Tesco gazdaságosra.
2011. dec. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!