Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyáron mi a gazdaságosabb?

Nyáron mi a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
Bekapcsolni a klímát, vagy lehúzni az ablakot?
2009. máj. 17. 20:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Jó nem lesz hidegebb ha 40 fokban lehúzod az ablakot, de ha kint 40 fok van akkor szerinted a kocsiban is? Én nem akarom elhinni hogy ez feltétel nélkül igaz. Persze autópályán én se fogom letekerni az ablakot tökig, de városban, 50-60 körüli sebességnél jobb ötletnek tartom az ablakot.
2009. máj. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan szólva, ha lehúzod az ablakot 40°C fokban, akkor a kocsiban is 40°C fok, vagy még több lesz. Ha szél éri az arcodat, hidegebbne érzed a levegőt, pedig nem az. Ha egy 30°C fokos szobába beteszel egy ventilátort, akkor 24 óra múlva is 30°C fok lesz.
2009. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
Én így csinálom: ha sokáig sütötte a nap a kocsit akkor induláskor ablak lehúz klíma bekapcs és egy 5 perc után ablak fel klíma tovább de csak a külső hőmérseklet alatt max 5 fokkal. Így nem sikerült még egyszersem megfáznom, csak megállás (célállomás) előtt 5 perccel klíma kikapcs. Ha szükség van a motor teljesítményére akkor klíma kikapcs és utána manőver pl. előzés. (de tegyük hozzá ez csak a céges 1.2 G-Astrán megy így, a saját autó bírja a maga 7000cm3-ével :)
2009. máj. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!