Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj? Felüt a...

Mi lehet a baj? Felüt a fékpedál és kírja, hogy ABS hiba, a másik, hogy időnként kiírja, hogy kevés az olaj, a visszajelző nem világít, a nívópálca meg össze-vissza olajos.

Figyelt kérdés
Az fékpedál ütése miatt már valami kütyüt esztergáltak benne, de ugyanazt csinálja. Egyébként nem tudom, hogy az ABS ettől hibás, vagy ettől függetlenül az is tönkrement. Az olaj egy kicsit csöpög, úgy látom a földön, de nem deciszámra. Nem tudom, a nívó miért tök olajos és egyáltalán nem azt mutatja, hogy ne lenne benne olaj, így nem is mertem utána tölteni. Nagyjából azért lenne jó tudnom, mi lehet a baj, mert ha elviszem szerelőhöz, kb. sejtsem, hogy azt szereli-e amit kell, ne nagyon verje át a fejem. Ja, és egy 2003-as 1.2-es Fiat Stilo-ról van szó, ami most 6,1 l-es fogyasztásról 7,6-ra fölment. Rá lehet fogni, hogy hideg van, de ennyi még sosem volt. Lehet ez a fentiek miatt? Vagy egymástól függetlenül jön minden össze?
2011. dec. 16. 14:38
 1/7 Pagani76 ***** válasza:
hát az absnek az a dolga hogy visszaüsse a pedált, nehogy blokkoljon a kerék.nem tudom mi a gondod ezzel.
2011. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gondolom eszterga padon szabályozták a féktárcsát, de ha anyaghibás akkor nem lehet vele mit csinálni, amúgy az abs erőteljesebb fékezésnél tényleg rázza a pedált. Lehet azért jelez hibát az abs, mert valamelyik tárcs vagy betét kopott, de is lehet, hogy valamelyik jeladó romlott el. a nívo pálcát meg törölgessed azért olajos mert a cső falához hozzá ér ahogy dugod bele, ha más nem próbálkozzál 10-szer 20-szor, valahogy csak meg látod majd
2011. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ABS-nél valamelyik kerékforgásjeladó lesz szerintem a bűnös.

Amikor a nívópálcát megnézed: kihúzod, letörlöd, visszadugod, megint megnézed és úgy jössz ide kérdezgetni. Üzemanyagról meg annyit, hogy lehet kutat váltottál vagy te is beleszerelmesedtél az etanolba?

2011. dec. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a nivpálcát kihuzod e,gtörlöd visszadugod megint kihuzod és akkor fogod látni a rendes értéket
2011. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Drága 3/4! Akinek jogsija van, tisztában van vele, hogy a nívópálcát le kell törölni. Képzeld, megtettem, aztán jöttem ide kérdezgetni. Mivel több törlés után is hót olajos az egész pálca, sőt, úgy is, hogy az autó egy hétig állt, ezért bátorkodtam kérdezni. Kutat pedig nem váltottam, ha megtettem volna, bennem is felmerült volna annak a lehetősége, hogy a másfajta benzin az oka. A többieknek, akik jószándékkal válaszoltak, nagyon köszönöm!!!
2011. dec. 17. 16:39
 6/7 A kérdező kommentje:
A kommentem a 02:10-nek szólt, ebből is látszik, hogy nem passzióból járkálok ide kérdezgetni.
2011. dec. 17. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérlek ne haragudj ha megsértettem az önérzetedet, ha a kérdések közt nézelődsz magad is beláthatod, hohy sok a buta. Sajnos rólad is ilyet feltételeztem az "esztergáltak valami kütyüt" kifejezésed alapján. Pardon.
2011. dec. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!