Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszthat ilyen sokat...

Mitől fogyaszthat ilyen sokat a babettám?

Figyelt kérdés

Napi 10 Km-t megyek vele nagyjából és így, egy hét alatt (5-6 nap) kifogy a három literes tank.

A gépkönyvben azt írják, hogy 100Km-en eszik 1,6 liter benzint.

Az én esetemben ez hat liter körül mozog (ennyit még egy autó sem eszik meg!).


Elképzelhető, hogy kicsit magas a karburátorban a benzinszint, de közel sem annyira, hogy csöpögjön belőle.


Indul rendesen, de ha bemelegszik, akkor a hidegen még magas alapjárat, szinte nullára esik vissza.

Ha felgyorsul, akkor 40Km/h felett megy, de viszonylag lassan éri el ezt a sebességet és szinte semmi erő sincs benne.

Egy nagyobb dombra már nem képes felmenni, csak ha rásegítek a pedállal.


2011. dec. 18. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a henger kopott el, vagy a röpsúlyok, vagy rossz a szimmering és befolyik az olaj a röpsúlyokhoz, amik emiatt nem tudnak megtapadni és erőt átvinni. Milyen Babetta? 210?
2011. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

207.500

Néhány hónapja került hozzám és előtte szinte nem is használták (öregeknél volt).


Az indítópfákat és a kuplungot tegnap néztem meg, és egy kis olajos szennyeződésen (tényleg nem sok) kívül nem igazán volt baja.


A henger kopást hogyan ellenőrizhetem?

2011. dec. 18. 09:56
 3/6 anonim válasza:
Forgasd meg a főtengőt,és nézd meg,hogy milyen a kompressziója, ha kicsi akkor meg kell furatni a hengert (3000 forint)
2012. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most egy kicsit beszoptam, mert az olajos szennyeződés miatt kiszedtem a szimeringet és hát nem annyira jött ki egyben...


Naná, hogy csak utána mentem el a boltba hogy vegyek másikat és pont nem volt készleten adott méretben.

Csak január második felében lesz, úgyhogy addig várnom kell.

De addig meg tudom nézni a kompressziót.

Csak hát mit jelent az, hogy "kicsi" a gyakorlatba átvíve?

2012. jan. 1. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha simán, ellenállás nélkül, vagy kis ellenállással át tudod forgatni a főcit, akkor az kicsi. Ha viszont érzed, hogy a gyűrűk tömítenek, és nyomják össze a beszívott levegőt, akkor az optimális.
2012. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, holnap meg is nézem!
2012. jan. 1. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!