Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megcsúszik az autóm a...

Ha megcsúszik az autóm a nedves, havas, jeges, stb. úton akkor ha pl. jobbra csúszik az autó akkor tényleg nem ellen kell kormányozni hanem a csúszás irányába tehár jobbra?

Figyelt kérdés
És lehet hülyén hangzik de még nem vezettem sokat télen és valaki mondja már el ha ABS nélküli autóval megcsúszok mi a teendő finom fékezés? de olyat is hallottam már hogy inkább gázt kell nyomni?
2011. dec. 18. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez attól is függ, hogy az eleje vagy a hátulja csúszik-e meg illetve, hogy első- vagy hátsókerék hajtású, egyenesben csúszik meg vagy ívben stb...

Majd biztos jön valami hozzáértő, aki megfelelő választ ad minden eshetőségre.

2011. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
motorfék
2011. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
2011. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki egy hatalmas nagy "placc"-ra ahol sem az autóban sem senkiben nem teszel kárt. Amikor leesik a hó, főleg ha lefagy, és próbálgasd. Én évek óta csak ezért várom a telet. Mindent kipróbálok, és tényleg nagyon jó gyakorlásnak amikor nincs tét. 29/N
2011. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Télen sokkal inkább szükség van arra hogy érezd az autó minden kis mozdulatát. Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy időben tudj reagálni, ha esetleg megcsúszna az autó.

Ha az autó eleje csúszik meg, elég csak visszavenni a gázt, de SEMMI ESETRE SE FÉKEZZÜNK, mert a kerekek elveszítik a tapadásukat és ha leblokkolnak, az autó irányíthatatlanná válhat és mégrosszabb helyzetbe kerülhetünk. A gázelvétel után nagyobb súly nehezedik előre, ezáltal az autó hátulja könnyen elvesztheti egyensúlyát, ami az előbbi helyzetből túlkormányzottságba (hátulja csúszik meg) csaphat át. Ilyenkor egyszerűen ellenkormányozzunk és fogjuk meg az autót.

ABS nélküli autóval ugyan ezek a teendők, azzal a kivétellel, hogy még vészfékezés esetén sem szabad a fékbe taposni, mert a kerekek leblokkolnak és az autó szintén elveszti tapadását, nem beszélve arról, hogy nem fog kellő mértékben lassulni, hanem mint egy szánkó csúszik tovább a havon. Ha mégis leblokkolna a kerék, csak engedjük fel egy pillanatra a féket hoy az autó visszanyerje a tapadását, majd finomabb fékezéssel próbálkozva állítsuk meg az autót.

2011. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha az elejét tolja el, az kevésbé veszélyes: a kormányt békén lehet hagyni, elveszed a gázt, aztán majd visszatalál az útra.

A hátulja félelmetesebbnek tűnik, olyankor viszont a csúszás irányába kell kormányozni. Vagyis ha jobbra teszi ki a hátulját, akkor jobbra tekered a kormányt. Ugyanis ekkor a hátulját egy idő után vissza fogja húzni (esetleg átcsapódik a másik oldalra, annak sem fogsz örülni). Ellenkormányzás alatt pontosan ezt értjük: a csúszás irányába tekered a kormányt, hogy megszüntesd a csúszkálást.

ABS nélküli autón a féket el kell felejteni: nem tudsz olyan finoman fékezni, ahogy kellene. Elveszed a gázt, hagyod dolgozni a motorféket és ellenkormányzol. Ha ügyes vagy, akkor gázadással, kontrollált csúszással is el tudsz játszani, de ahhoz sok gyakorlás kell. Ha hátsókerekes autó esetén csúszik meg a hátulja, a gázelvétellel is óvatosan kell bánni: a motorfék képes még jobban meglódítani. Ez az első tengelynél nem okoz akkora problémát, mert annak a megcsúszása kevésbé veszélyes, legalább látod, hová fogsz esni.

2011. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek egyébként elsőkerék meghajtású autó párszor már megcsúsztam és eddig mindíg az volt a baj hogy pánikba estem és besatuztam:SMegfogadom a tanácsokat és ha találok valami alkalmas helyet akkor gyakorolni fogok de ha nagyon sz@r lesz az út akkor leteszem az autót télire.
2011. dec. 18. 19:45
 8/16 A kérdező kommentje:
Jó de ha nagyon megcsúszik az autó eleje akkor gondolom nem elég a gázelvétel ilyenkor mi a teendő?
2011. dec. 18. 19:49
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
Utálni fogsz, de basszus, nem szabad, hogy nagyon megcsússzon az autó. Akkor már régen rossz. Mijafaszér nem lehet lassan, óvatosan menni? Ha jeges az út, akkor tessék 13-mal haladni. Még a főúton is. A 90 az a maximum megengedett, nem a minimum! Ha nem vagy képes felmérni, hogy milyen állagú úton haladsz, akkor nem vagy alkalmas a vezetésre. Nem személyeskedés, mindenkire vonatkozik.
2011. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De képes vagyok felmérni nem ezzel van a baj legutóbb 60 al mentem és mégis nagyon megcsúszott az autó hozzáteszem Michelin Alpin gumik vannak azt autómon.
2011. dec. 18. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!