Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autószerelő szétcseszte...

Ha egy autószerelő szétcseszte a kocsimat (számlám van a "munkájáról"), akkor hogyan tudok ellene eljárni? A kocsit rendbe kell hozatnom máshol, nyilván nem nála fogom elvégeztetni a munkát, de felelősségre vonást szeretnék!

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem sehogy, mert kimosakszik. Közli hogy te rontottad el stb.
2011. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" Ha egy autószerelő szétcseszte a kocsimat "

ezt,az életben be nem bizonyítod,hogy egy autószerelő neked szándékosan rontott el valamit is az autódon

2011. dec. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy, mert neked a javításról van számlád, nem az elrontásról. Ha kifizetted akkor nincs mit tenni elismerted, hogy jól, megjavítva vetted át a kocsit.
2011. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mit rontott el rajta?
2011. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olajcserére vittem műszaki előtt, kértem, hogy kukkantson azért rá, hogy minden ok. Egy jó állapotban lévő 8 éves autóról van szó. Azt mondta amikor ott voltam, hogy szerinte menni fog. Aztán mikor kicserélte az olajat, mondta, hogy szar (lett hirtelen?) a lengéscsillapító. Mondtam hogy akkor cserélje. Itt kezdődtek a gondok. Átvettem az autót, de dobolt az egyik oldalon. Visszamegyek, azt mondja semmi baja. Egyből el egy komoly szervízbe. Ott mondták, hogy szarul van berakva a lcs, ferde az egész kocsi. Ezzel az infoval visszavittem. Az orrom előtt szedettem vele szét. Gyárilag szar volt a lengécscsillapítón egy kis pöcök, ami vezeti, de ő állítólag nem vette észre, és mivel már berakta, nem cserélik. kiszedte, sufnizott vele valamit, aztán vissza. a dobogás elmúlt, elvittem egy másik szerelőhöz csekkolni, mondta, hogy tök ferde a futómű, csapágyas az egyik kerék (talán a kalapálástól...?) és a lcs is nagyjából a helyén van ugyan, de ferde. amikor ott voltam, kalapáccsal ütötte verte a féknyerget, meg a csonkot, nem tudom miért... Egy hegesztési munkát nem is csinált meg, pedig rákérdeztem, és azt mondta, hogy megcsinálta. A lcs-ót ki sem kellett volna cserélni (mikor pár nap múlva visszamentem, még ott volt, gondolom a köv lcs cseréhez akarta felhasználni ) úgyhogy elvittem és megnézettem. Semmmi baja nem volt. Remélem azért az olajat kicserélte az a nyomorult.
2011. dec. 21. 18:56
 6/7 A kérdező kommentje:
amúgy nem mondtam, hogy szándékosan cseszte szét. egyszerűen egy féreg kókler, és rohadtul nem ért hozzá. Az engedélyét akarom felülvizsgáltatni, és bevonatni. személyes kártérítésre nem is gondolok. Lehet, hogy új lcs-t kell vennem. Lcs nélkül az eddigi javítási árajánlatom 80e Ft.
2011. dec. 21. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ebben az országban sok mindenki nevezi "szakembernek" magát csak aki tényleg az az meg is kéri az árát nem mondom hogy vidd el márkaszervízbe mert az iszonyat drága és ugyanilyen trehány szar munkát végeznek.Azt tudom ajánlani a cserélendő alketrészeket te vedd meg ne a szerelőre bízd és olyan szerelőt keress akit pl ismerőseid ajánlanak hogy jól dolgozik.
2011. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!