Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a bioetanolr...

Mi a véleményetek a bioetanolról? érdemes a kocsit átalakitani arra?

Figyelt kérdés
Egy mitsubishi coltom van, benzines 95-ös évjárat.
2011. dec. 26. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
énnem vagyok szaki de sztem nem kéne mer az etanol 3 hónap altt kocsonyásodik és akkor szét kell szedni az egész rendszert
2011. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá valami mitsus fórumon. lehet a tied is elbírja hogy felesben tankolod. és akkor nem kell átalakítani.
2011. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Onedin válasza:
Honnan vette az első hozzászóló hogy az etanol kocsonyásodik ! Hatalmas baromság. jobb mint a benzin ..105 az otánszáma. Ember gondolkodj. Ha meg valamit nem tudsz, hülyeséget meg ne irjatok senkinek.
2011. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mai árakon már nem éri meg. Nem sokkal jössz ki olcsóbban, mint benzinből, ráadásul egy sereg problémát elő tud hozni.(aggresszív anyag, egy csomó rozsdát felold, amit a benzin nem, ami aztán eltömődést okoz)


Tankolj 2:1 benzin:etanol arányban. Az a legjobb, átalakítás sem kell hozzá és jobban is megy tőle. Persze párezer km után nemárt átnézetni, mert dugulás keletkezhet. Saját tapasztalat(motorban használtam).

2011. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az hogy kocsonyásodik az sztem is hülyeség, de az oktánszám hogy jön ide? Meg miért jobb mint a benzin?
2011. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Onedin válasza:
Az etanolban is van 15 százalék benzin.
2011. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel egy liter etanol 315 Ft egy liter benzin pedig 395 és etanolból többet eszik a kocsi ezért felesleges etanolt tankolni, ugyanannyira jössz ki mint benzinnel.
2011. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Azt hittem hogy igy majd tudok spórolni valamennyit:)
2011. dec. 26. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Etanolnak 105 az oktánszáma? (Meséld már el nekem, hogy mi az az oktánszám!)

A vodkáé meg a pálinkáé mekkora? B@lf@sz...és még oltogatja a másikat...



Az etanol olyan autóba valóban jobb amit etanolra TERVEZTEK.

Más a fajhője (éppen ezért nő a fogyasztás), más a kompressziótűrése, más a kémhatása.

Magához köti a vizet, a levegőből is a párát ami 1001 korrózió okozta problémát idézhet elő, üzemanyagszűrőt kell cserélni, lehet injektorokat kell ultra hangozni. Akkor lehet, hogy nem lesz jó az átalakító, állítgatni kell. Sok vele a nyűg.


Az etanol egy jó dolog, de nem ezekbe az autókba...

2011. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mi is az E85?


Az E85 egy újfajta üzemanyag jelzése, melyet növényi alapanyagokból állítanak elő, és lényegében erjesztett, tiszta, víztelen alkohol (bioetanol), némi normál benzinnel keverve. Ez az üzemanyag egy kis átalakítás után használható az eredetileg benzines motorokkal is. Az E85 jelzés a szokásostól eltérően itt nem oktánszámot jelöl, hanem a bioetanol keverési arányát az üzemanyagban. 85% etanol mellé 15% normál 95-ös benzint kevernek, így lehet a magyarországi és általában az európai kutakon tankolni. A szabvány ettől eltérő keverési arányt is megenged, magyarországon például télen 80%-os arányban keverik az etanolt, a hidegindítás könnyítése miatt. A benzin bekeverése azért szükséges, mert az etanolnak rosszak a kenési tulajdonságai, valamint hidegben a kicsapódási képessége is nagyobb. A 15% benzintartalom elégséges az üzemanyagrendszer alkatrészeinek megfelelő kenéséhez, illetve sokat segít a hidegben történő motorindításban is. Ezen arányú keverék oktánszáma 105, ez a ma kapható legjobb prémium minőségű üzemanyagoknál is nagyságrendekkel jobb. EU irányelvek szerint a bioüzemanyagok jövedéki adómentesek, így ilyen jellegű adót csak a benzintartalomra kell fizetni az E85 esetében, ezért árban is nagyságrendekkel előnyösebb a benzinnél. Etanolt egyébként az összes kereskedelemben levő normál benzin tartalmaz, jelenleg 4,4%-ban, ez is EU szabályzás.


[link]


...és még oltogatja a másikat. Olvass utána mielőtt baromságokat beszélsz...

2012. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!