Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klímát milyen gázzal töltik...

A klímát milyen gázzal töltik fel?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hogy milyen klímáról van szó. A klíma adattábláján kell lennie egy adatnak, amilyen gázzal megtöltik. Csak egy kódszám lesz ott, konkrét gáznév nincs odaírva.
2009. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszi de akkor az nem is publikus? köszi heló
2009. máj. 21. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A "mai" autókba már nem használnak freont, ma 134A típusjelű gázt kell tölteni a klímába. Ez minden autón fel van tüntetve a motortérben.

A kérdésed gondolom, hogy költői, mert nem tartom valószínűnek, hogy te töltögetnéd otthon. Ha pedig valaki olyannal aki ezzel foglalkozik, annak tudnia kell.

Egy kis érdekesség: ha más (régebben használatos freont) gázt töltenél bele, akkor sem menne tönkre a klíma rendszer. Persze ha valamiért szivárogna a rendszer, akkor az ózonréteg örülne ennek e legkevésbé. Mint köztudott az ózonrétegre gyakorolt kedvezőtlen hatása miatt álltak át az új gázra. Az már csak hab a tortán, hogy a 134A-nak jobb a hatásfoka a 0-10 fok körüli tartományban. Az autókban ez kell, mert ha hidegebb lenne, akkor elfagyna a belső hőcserélő.

Viszont az otthoni hűtőszekrény picit kedvezőtlenebb hatásfokkal üzemel, mert ott kell a nulla fok alatti hőmérséklet.

Nekem az itthoni majd 10 éves hűtőm kompresszora már alig állt le. Az áramfogyasztása meglehetősen kellemetlenül magas volt. Látszólag nem volt gondja, de a klímás barátommal beszélgetve arra a következtesre jutottam, hogy kicseréltetem a kompresszort egy picit nagyobb teljesítményűre (kicsit hallkabbra is) és a 134A gáz helyett freont töltöttünk bele. Azóta kb. fele fele arányban van be ill. kikapcsolt állapot. Ebből is látható, hogy a két fajta gáz rendszer kompatilis egymással. (Persze azért ezt ne reklámozzátok, mert biztos nem örülnének a "szakemberek".)


Még valami: az autóba töltéskor ügyelni kell, hogy legyen megfelelő mennyiségű olaj a rendszerben és ma már szokás úgynevezett UV festéket is tölteni a rendszerbe. Ha kesőbb van egy kis szivárgás, akkor szinte azonnal megtalálni a helyét egy UV lámpa segítségével!

2009. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,korrekt válasz! Üdv
2009. máj. 22. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!