Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Serbiában autót szeretnék...

Serbiában autót szeretnék venni, mennyi eu-t szabad maximálissan átvinni a határon, hogy ne szoljon semmit a vámos? 5000 euro?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, de elfogadják az eurót? O.o
2011. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Miert ne fogadnak el az €-t ?
2011. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na de komojan ,mondja már meg valaki,körübelül is oké... ft,vagy euró,mind1. sszóval?
2011. dec. 29. 18:57
 4/13 anonim válasza:
Egyszer utaztam,es a hataron ki volt plakatolva,nezz szet a neten,biztos talalsz valami oldalt v.telefonszamot ahol több infot adnak.
2011. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ja Ft.-ot semmikepp ne vigyel,csakis €.
2011. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
OKÉ,De nekem most kellene megtudnom,holnap reggelig,és sehol nem találok rá a neten...
2011. dec. 29. 19:03
 7/13 anonim válasza:
A baratomtol kerdeztem aki horvat,kerestük a neten,sajnos a penzröl semmit nem ir,egy helyt irta nem kell bejelenteni,viszont ha tudsz vigyel valami bizonyitekot a bankbol ahol kivetted a penzt.A horvatoknal 10.000€ nem kell bejelenteni,hasonlo lehet Szerbiaba is.
2011. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hm, azt tudom, hogy ha mi megyünk Szerbiából Magyarországra, akkor 10.000€ az az összeg, amit már be kell jelenteni...

Hogy vice versa is így működik-e, azt nem tudom, de mindjárt megpróbálok utánajárni!

(Btw, miért veszel Szerbiában autót? Ide úgy hozzák be eleve Ny-Európából...)

2011. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Bármennyit, csak be kell jelentened a vámosoknak, és kapsz róla igazolást, hogy te vitted be. Ugyan is ha pl. nem jönne össze a kocsivásárlás és kifelé elkapnának sok euróval, akkor elkoboznák.

De Szerbiában kocsit venni ...?:-) Valami veterán lehet?

2011. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Deviza be- és kivitele:


A szerbiai jogszabályok értelmében külföldi (és szerb) állampolgár korlátlan összegben hozhat be Szerbiába készpénzben valutát, azonban, ha a valuta értéke meghaladja a 10.000 (tízezer) eurót, akkor azt a határon egy erre rendszeresített nyomtatványon be kell jelenteni a vámnak. A vám által hitelesített nyomtatványt meg kell őrizni, mert csak ennek birtokában engedélyezett a 10.000 euró feletti valuta kivitele Szerbiából készpénzben. (A „félreértések” elkerülése céljából a határon mielőbb nyomtatványt kell kérni, azt kitölteni, és ezt követően jelentkezni a vámnál.)


10.000 eurónál kisebb értékű valuta bejelentés nélkül vihető be Szerbiába, és vihető ki onnan, ugyanakkor az esetleges későbbi félreértések elkerülése végett belépéskor ajánlatos minden jelentősebb pénzösszegről vámhatósági bizonylatot kérni.


10.000 eurónál nagyobb értékű valutát akkor vihet ki a külföldi Szerbiából, ha bemutatja a Szerbiába történt beutazáskor a szerbiai vámtól kapott igazolást az összeg bejelentéséről. Szintén megteheti, ha Szerbiában bankkártyával vett fel készpénzt, és erről bizonylattal rendelkezik.


Tízezer eurónál nagyobb értékű szerb dinár csak abban az esetben vihető be Szerbiába, ha külföldön, bankban szerezték be, és erről a beutazó fel tudja mutatni a bank igazolását. Szerb dinárt a külföldi (személyenként) 10.000 (tízezer) euró értékben vihet ki Szerbiából. Ha egyidejűleg dinárt, valutát és utazási csekket akar kivinni Szerbiából vám- és egyéb igazolás nélkül, akkor ezek együttes értéke nem haladhatja meg az 10.000 eurót.


Forrás: [link]

2011. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!