Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs a sedan autókon...

Miért nincs a sedan autókon általában hátsó ablaktörlő?

Figyelt kérdés
Nekem is ilyen van, és olykor jól jönne, de ahogy nézem a kocsikat, coupe-kon, kombikon, mindenfélén van, de a sedanokat kihagyták a sorból. Miért?
2011. dec. 30. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
A sedanoknál az ablak mögött ott a csomagtartó, ezért nem egyenesen az ablakra szóródik a sár.
2011. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés...

Szerintem azért nincs a szedánokon mert azoknak nem derékszögbe áll a hátulján az üveg és jobban lefolyík rólla a víz. A másik oka meg az lehet neki hogy a szedánoknak nincs kint a kaszni végén a szélvédő és nem kerül rá emiatt annyi retek mint egy kombira.

Meg szerintem nagyobb kinlódás lenne a csomagtartó ajtó és a szélvédő közé olyan nyíllást fabrikélni hogy a víz ha lefolyik akkor ne a csomagtartóba follyon be.

2011. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért, mert hülyén néz ki, másrészt az ablak dőlésszöge miatt nincs rá szükség. Kombira nyilván tesznek néhányra, mert különben a majdnem, hogy egyenes ablak miatt sohasem mennének le a cseppek. De van, amire azért nem tesznek, mert tényleg egyszerűen nem illik a kocsi külsejéhez. Pl. az ajtókra suzukin, meg néhány renault esetében ilyen kis hülye gumi van téve, ha véletlenül nekimenne az ajtó a falnak, vagy más autónak, nem sérüljön. De pl. ilyen gumi egy 6-os bmw-n meg mittomén milyen autón már elég hülyén nézne ki, ezért nem tesznek. Olyan ez, mint a motoroknál a "kis" 600-as Suzukira került bukógomba, az 1000-res Suzuki GSXR-re pedig már nem.
2011. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Antimod ***** válasza:
Én sem értem, és engem is nagyon zavar néha, főleg amikor úgy esik, hogy csorog rajta az eső, és emiatt használhatatlan a középső tükör.
2011. dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert másak az áramlási viszonyok a különböző karosszériaformák esetén. Ebből a szempontból a cseppalak az ideális: a "jól megtervezett" csepp körül egészen nagy légsebességig lamináris áramlás keletkezik, nincs örvény, tehát a levegőben lebegő vízcseppek nem csapódnak le.

Az ötajtósok, kombik és rövid farú sportkupék "hamar érnek véget": a hátsó szélvédő mögött csak a hellyel-közzel függőleges hátfal van, ott bizony van némi örvénylés az autó mögött, ezért igencsak össze tudja csapni a hátulját mindenfélével.

A szedánok és a "rendes" kupék esetén viszont a csomagtér úgy viselkedik, mint a csepp farka: hátrafelé elnyújtja az áramlást, nincs örvény a szélvédő mögött, így az nem lesz vizes, sáros. Ezért nem is kell rá ablaktörlő. Ha viszont megnézed, a hátfal azért ezeken is tud sározódni...

2011. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

[link]

De egyébként van olyan sedan, a mire tesznek. Pl. itt van ez. Nem vagánykodó autónak készült, hanem sok funkciójú kényelmes utazó autónak.

2011. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez ötajtós. Az Insignia szedán változatán nincs hátsó ablaktörlő.
2011. dec. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A 6-os válasz linkjében szereplő Insignia nem sedan!

Oda is van írva, hogy: "Kivitel: Ferdehátú".

A sedan Insigniának nincs hátsó ablaktörlóje.

2011. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Ja, közben más is észrevette. Bocs.

9-es

2011. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért nincs a sedanokon, mert a menetszél "lefújja" a cseppeket a hátsó ablakról. Megnézel egy aerodinamikai képet sedanról egyből rájössz, hogy miért nincs, de azért próbáltam szerkeszteni egy képet. itt találod:

[link]

Mindegyik autónál máshol van az úgynevezett légörvény mivel ez forog ezért felgyorsítja a cseppeket és képes "visszadobni" őket a szélvédőre. Sedanoknál ez a veszély nem áll fenn, mert ott a csomagtartó és mire a csepp leesne az autó szélvédőjére addigra az autó kimegy a cseppek útjából így a cseppek leesnek a földre.


Én is egy sedant hajtok és kisebb esőben általában száraz a hátsó szélvédő és mivel ez sokszor így van ezért nem éri meg felrakni rá egy ablaktörlőt.

Itt találsz egy aerodinamikai képet:

[link]

2011. dec. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!