Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiégett az autómba egy rózsasz...

Kiégett az autómba egy rózsaszín bíztosíték.hu. Itt azt olvastam hogy a rózsaszín 4 amperos, de 10-es szám volt rajta. Lehet belőle baj ha, egy piros 10 amperos biztosítékkal helyettesítettem?

Figyelt kérdés
Wikipedia. Org/wiki/Olvadóbiztosító

2011. dec. 31. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 10 es szám volt az alján, akkor az 10Amperos volt ( a kínaiak meg sz@rnak a színkódokra). A legbiztosabb ha meglesed az autód kézikönyvét vagy a biztosítéktábla fedelét, ott le van írva ( ábrázolva van ) , hogy milyen mekkora biztosíték kell.
2011. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ megtaláltam a kézikönyvben :DD
2011. dec. 31. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek hozzá, de szerintem nem mindegy, hogy a gyári biztosíték ekkora feszültségnél ég ki a másik meg amakkoránál... Tehát a gyári biztosítékot mondjuk "X" áramerősségnél ég ki, de amit meg beleraksz az lehet, hogy "y"-nál. Szóval szerintem nem lenne neki túlzottan jó. De ez csak tipp. Majd egy okosabb ember felvilágosít! :)
2011. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért égett ki a gyári(?!) mert véletlenül rossz helyre nyúltam csavarhúzóval ... Igaz elég idős az autó szóval gondolom nem az első biztosítékok vannak benne, de a könyv 15 A-sat ír amit kivettem belőle az 10 A-s
2011. dec. 31. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kisebbet teszel bele gyakrabban kiéghet, ha nagyobbat akkor áramingadozás esetén a fogyasztó, vagy a vezeték károsodhat.
2011. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor biztos ami biztos bent hagyom a 10 A-sat, ha eddig is jó volt vele akkor talán ezután is elbírja majd a fogyasztókat.
2011. dec. 31. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen a kisebb biztosítéktól nem lehet baja az autódnak mert maximum kiveri de ha nagyobbat teszel bele az előírtnál ott már lehetnek bajok akár az autó is leéghet.
2012. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!