Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi rendszámú bérelt...

Külföldi rendszámú bérelt autót vezethetek-e büntetés nélkül?

Figyelt kérdés

Mától úgy tudom komoly büntetést rónak ki a külföldi rendszámú autótulajdonosra.Namost, ha egy szállítmányozással foglalkozó cég behoz egy német rendszámú autót, és én azt kibérelem engem megbüntethet a rendőr? Egyébként az autóval éppen németo.-ba mennék.

Hol lehet ennek utánnanézni?

Köszi.


2012. jan. 1. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit írsz azt jelentené, ha hazamegyek az autómmam akkor biztosan megbüntetnek...


Szerintem olvass után figyelmesen.


Ez az azokra vonatkozik, akik fiktív lakcímmel jelentettek be autót így megspórolva egy 25 milliós autón 4-5 milliót.

2012. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon legálisan akkor használhatsz külföldi rendszámú járművet ha az adott országbeli állandó lakcímmel rendelkezel vagy ha céges autó akkor a cég székhelye az adott országbéli.
2012. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán vágom..Nekem külföldi rendszámú autóm van,és évente 2-3 hétre hazamegyek autóval.Akkor megbüntetnek mert külföldi rendszámmal közlekedem?Biztos nem erről van szó..
2012. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ez a magyar lakcímmel rendelkezőkre vonatkozik.Nyilván ha vki kint él külföldön, ott van a bejelentett lakcíme és hazalátogat akkor nincs mitől félnie.Engem az éedekelne, hogy ha az itthon bérelt autón német rendszám van engem büntetnek meg vagy a tulajt?
2012. jan. 1. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
mivel béreled a kocsit,így csak a kocsi tulajdonosát büntethetnék meg.Téged nem,mert te csak kölcsönveszed..
2012. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszi.Remélem tényleg így van, és nem ér meglepetés...

Van erre vonatkozó jogszabály valahol?

Hol lehet ennek utánnanézni, hogy tuti legyen a dolog?

2012. jan. 1. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__25..



Itt leírtam mindent, ki-mikor-hogyan használhatja

2012. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!