Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsinál mit ajánlotok...

Első kocsinál mit ajánlotok mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Most töltöttem pár napja a 18-at és elszeretném kezdeni a jogsit majd természetesen kocsit is venni.Mire kell figyelnem például használt autóknál?Kinéztem eggyet de a bukkanó ,hogy már 9 éves ( [link] ) illetve nem igazán értek a kocsikhoz így nem tudom a leírásban megfigyelni más szépséghibáját ,ahogy a peugeot általános hibáit se fújom nem vagyok egy autóguru .Fontos-e ,hogy benzines vagy diesel? Illetve ha tudtok ajánlást akkor szívesen fogadom nem akarok magas árkategóriájút venni.Köszönöm előre is a segítséget!
2012. jan. 2. 17:05
 1/8 A kérdező kommentje:
lány vagyok ( mért érzem úgy hogy megkapom nemsokára azt ,hogy "automata sebességváltó" ??)
2012. jan. 2. 17:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kocsit szándékozol venni, olyan emberrel, ismerőssel menj, aki keni-vágja a kocsikat, tapasztalt ezekben a kérdésekben, hogy mit kell nézni.
2012. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vidd be a Peugeot-hoz egy állapotfelmérésre,ami legalább 20.000ft(neked kell fizetni) de kiderülhet az autóról sok minden amit "laikus" nem fedez fel és később ennek a díjnak a többszörösébe kerülhet a javíttatása.Ha nem engedi a vevő akkor köszönd meg szépen az eddigi közreműködést.
2012. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy hány éves a kocsi ha karba van tartva! A benzines többet eszik, a dízel kevesebbet, de elindulás előtt melegíteni kell, de csak hidegbe. Manuális váltósat javaslok, mert ha valami megdöglik az autómatába, az egy kisebb vagyon. Én egy Audi 80 1.6 TD-t ajánlok. 5,5 liter a fogyasztása, nagy és kényelmes autó és megy mint a golyó. Igaz, hogy nem mai gyerek, de jó kocsi. Amitől óva intelek az a Renault és az Alfa Romeo.
2012. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked egy kis autó kell,ami keveset fogyaszt és könnyű vele parkolni.

Én az opel corsa c tipusu autót ajánlom.Bármelyik motorral is választod,nem fogsz csalòdni.Már az 1.0 cm3 motor is fürgén mozgatja az autót.Az 1.2 16 V pedig már több mint elég,ha pedig egy picit több pénzed van,választhatod a 1.3 dieselt is.Jobban jársz vele,mint a 206-ossal.

(egy autókereskedő)

2012. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TOMAtm ***** válasza:

első kocsinak jó egy 9 éves peugeot 206.nagyon jól választottál,kiforrott modell rengeteget eladtak belőle.szerintem ne is nagyon gondolkozz másban főleg első kocsinak ne.esetleg G-s Astra abból is rengeteg van(1.2 est ne vegyél inkább 1.4 vagy erősebb).

Benzines előnye : használtan se költheted rá a gatyádat mert nincs benne 1200 kütyü ami beszarhat.viszont nagyobb utazásokra nem javasolt mert ott a fogyasztásnál megbukik.meg általában is a benzines szeret kajálni.

Diesel : használtan nem vennék max 1-2 éves leinformálható gépet,ha a dieselben behal valami az 100ezer+(tapasztalat sajna).előnye h ha jól vezeted nagyon jól fogyaszt,hosszú utakon 4-6 literben megáll a legtöbb diesel 100on.

2012. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

előbb sztem tedd le a jogsit, aztán kezdj autókat nézegetni.

a tanulás alatt is kitapasztalsz sokmindent.


én gyakorlatban benzinesen tanultam először, most a hivatalos oktatáson diesellel nyomom, és nagyon megszerettem.


első kocsinak jó egy olcsóbb, régebbi megkímélt darab. egyedül semmiképp se menj autót venni.

ha van szerelő ismerősöd, akkor jattolj neki egy kis pénzt, és hívd el magaddal. sok bosszúságtól megkíméled magad, ha egy hozzáértő is megnézi, mielőtt megveszed.


friss jogsival én nem is mernék zsír új kocsival furikázni, ha meglesz a papírom és elég pénzem is, akkor is max 3-400 ezres kocsit veszek, kezdésnek pont elég, és nem fogom sajnálni, ha netán történik egy kisebb parkolási baleset.

2012. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget!Ment a plusz :)
2012. jan. 3. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!