Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van rá mód hogy Amerikából...

Van rá mód hogy Amerikából hozassak be egy autót? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sok rokonom él kint Amerikában. Most vettek kint új kocsit, a régi kocsijuk fölöslegessé vált, én pedig imádom azt az autót, kint is sokszor vezettem. Az az igazi, hatalmas Ford terepjáró. Majdnem hogy ingyen is odaadnák, ők megtehetik. Jó lenne, ha lenne valami mód hazahozatni, lehetséges ez? Ezenkívül itthon mik kellenek ahhoz, hogy használhassam?
2012. jan. 2. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hajóval biztos behozzák nem kis pénzért... Utána gondolom tréler. Itt kellene rá egy magyar rendszám, de lehet, hogy amcsi rendszámmal is használhatnád. Menőbb is lenne, meg olcsóbb is. nem tudom, majd vki felvilágosít.
2012. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Regadó+vám+áfa. Nem lesz olcsó...
2012. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kb annyi behozni mint a kocsi komplett ára...
2012. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Naja. Buktad, a rendszert szépen kitalálták, nem nagyon tudod kijátszani.
2012. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom Hamburgig eljön konténerben nem túl drágán, onnan el kell juttatni haza, itt kifizetni mindent és kaphat magyar rendszámot. Szerintem meg lehet oldani hogy elhozd lábon, talán erre találták ki a németek a "tageszulassung"-ot, utána kellene nézni.

Persze használhatnád amcsi rendszámmal illegálisan, de ugye erre most kaptak rá a rendőrök, szóval rizikós.

2012. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok az amerikai ismerősöd? Hallod én a helyedben esküszöm itt hagynám ezt a szar országot és kiköltöznék. Egyébként tényleg jó drága lesz. Helyedben azt csinálnám, hogy minimálisan venné igénybe a hajós szállítást, ha annyira megtehetik, talán még kérheted is a segítségüket, hogy fizessék ki neked, pláne ha rokon. Aztán ahol a hajó partra teszi, onnan szépen hazavezetném a helyedben. Aztán igen, a regadó, meg minden, mivel ez egy rohadt ország, de valóban úgy érné meg a legjobban, ha maradna rokonod nevén és akkor itthon amerikai rendszámmal használnád. Sajnos ez egy ilyen ország..
2012. jan. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így jobban utánanézve és olvasgatva valóban nem lenne egy olcsó mulatság.

Utolsó: éltem kint Amerikában nem is keveset. (7 évig voltam kint).

Másrészről nem szeretnék visszamenni, és a bátyámék is haza akarnak jönni, majdnem 12 év után. Hidd el, nem jelentősen jobb a helyzet, a fizetés kezd ott is nevetésgesen alacsony lenni, meg valahogy pikkelnek is nagyon a magyarokra. Ha lenne értelme, hidd el, már holnap visszamennék:)

2012. jan. 3. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!