Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek, valaha a...

Mi a véleményetek, valaha a németek újra elkezdik gyártani a Simson motorokat?

Figyelt kérdés

Ha már nekünk sikerült a Pannoniát feltámasztani.

[link]



Remélem még látunk új Simsont.


2012. jan. 2. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ugyan azokról a típusokról beszélünk akkor nem. Németországba biztos nem lenne rá kereslet! Itthon se nagyon szerintem. Régi, elavult konstrukció. Ha új motorokat gyártanának 21. századi stílusba széles választékba olcsón, megbízhatóan akkor szerintem jól be tudna indulni. De erre sok esélyt sajnos nem látok. A gyárat tönkretette a kapitalizmus mint oly sok más gyárat is. Ha valakinek maradt még pénze a Simson gyárból biztos nem azon töri a fejét, hogy feltámassza a céget.
2012. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám, hogy nekünk sikerült feltámasztanunk a Pannóniát. Egyszer megjelent egy prototípus, de azt sem lehet tudni, az megvan-e még. Mindenesetre a nagy hévvel beharangozott gyáralapítási terveknek alighanem lőttek.

Nem hinném, hogy a Simson eredeti formájában, olcsó 50-esként fog visszatérni a piacra. Jelenleg van egy Schwalbe-ra hasonlító elektromos ketyere, állítólag fogják is majd gyártani, ennél többet ne várj. Ahhoz, hogy "szaladgálós" motor lehessen belőle, túl drága lesz, mert sokba kerül egy új gyári beindítása, drága az európai munkaerő. Esetleg exkluzív, gyűjtőknek szánt és ahhoz árazott divatmotorként tudják majd árulni, az olcsó kategóriát viszont továbbra is a japán/olasz/kínai robogók fogják jelenteni (mondjuk a japánok és az olaszok annyira nem is olcsóak), ezekből lesz rengeteg.

2012. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én se a régi motorok terveire gondolok, hanem egy teljesen új, és ahogy ti is írtátok olcsó és gazdaságos motorra gondolok, főleg a mai benzinárakat nézve. Én a régieket, nem is egyet használok és tényleg semmi baja, nem fogyaszt sokat, én valami ilyenre gondolok.
2012. jan. 2. 21:41
 4/6 anonim ***** válasza:
A Simsonok elavult motorok.Ha tényleg megcsinálnák akkor a mai fejlettségnek megfelelő 21. századi gép lenne.
2012. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olcsó és gazdaságos új motor biztosan nem lesz, mivel egy új gyárat a semmiből felállítani iszonyat pénz. És mivel a konkurenciáknak már évtizedek óta megvan a gyára, velük nem tudna versenyezni.
2012. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a Pannonia-feltámadás sem úgy áll ahogy szeretnénk. :(


Ha a német motoroknál tartunk: nézd meg az MZ esetét. Próbálták feltámasztani, mint komoly múltra visszatekintő márkát (ugye több versenysikere volt mint a Pancsiknak), egész ismertnek is számít, mégis belebuktáztak. Pedig még szép is volt a sportmotorjuk. Meg erős is. És mégsem kellett a vevőknek, akik kiforrott, megbízható gépet akarnak, ami úgy megy mintha puskából lőnék ki: Honda, Yamaha, Suzuki, Kawa... Őket nehéz lenne utolérni, nem csak technikailag, hanem az értékesítést és a szervízhálózatot is figyelembevéve.

2012. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!