Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban megadja magát a...

Valóban megadja magát a wankel motor (Mazda RX8) 60. 000 KM környékén?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg azt mondják. De a hegyeket már kerámiából csinálják elvileg így nem kopik el.
2012. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megadja magát ha gyár olajat használsz.


[link]

[link]

2012. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
itt ugye aztmondják, hogy a gyári olajat felejtsük el. milyen olajat ajánlasz helyette? esetleg van valami konkrét?
2012. jan. 4. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Asszem a fentebb linkelt cikkben van, de máshol is olvastam, hogy 100 000 km felé még nem sikerült menni motorcsere nélkül. Érdekes, mert az RX7 wankel-motorja sokkal jobban bírta ( igaz jóval kisebb fajlagos teljesítmény mellett ).
2012. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legfőbb gond, ami a Totalcar-os videóból is kitűnik, hogy itthon egy kezeden megszámolhatod azokat a szakembereket, akikhez nyugodt szívvel elviheted a wankeles autódat. Na onnantól kezdve meg, hogy kevesen vannak, valszeg nem dolgoznak olcsón. Más kérdés, hogy aki RX-8-at vesz, valszeg nem fillérbaszó :)
2012. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

IGEN.

De ne izgasd magad ennyi kilométeres RX8 maximum gyűjtőnél létezik az meg úgysem adja el ...

:)

2012. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én,nem az első ügyfelemnek már a 100.000 Km-es szervizt csináltam,s semmi baja.

Ha rendesen töltenek bele olajat,nem akkor amikor már elfogy,akkor sokáig megy.Az olaj fogyasztás lehet 1L/1000 Km is !!

A gyári olaj teljesen megfelelő (5w30).

2012. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából sosem értettem meg, mely részek kopik el annyira, hogy az EGÉSZ MOTORT cserélni kell... Hallottam olyat is, hogy a blokk nem kopik el, csak a tömitések, hallottam olyat, hogy 50000 km után szarrá megy a blokk, és dobhatod ki a motort... Akkor most mi az igazság?
2012. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!