Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autoszerelők figyelem? 88 1.2...

Autoszerelők figyelem? 88 1.2 es benzines Seat Ibizam forralja a vizet, nehezen indul, és 12 liter fogyaszt mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A fent emlitet hibákkal rendelkezik az autom .Nehezen indul melegen is ,forralja a vizet és aránytalanul sokat eszik .Átiratással és javitási költséggel átlépem a vételi árat és akkor lehet hogy még mindig nemlesz jó a kocsi mit csináljak vele ? Eladni nem érdemes mert az egész pénzemet elbukom.De igy használhatatlan.Hogy lehet a normál 7 liter fogyasztásra levinni ? Mitől forralhatja a vizet ha az olaj nem habos ? IGy csak idegesit a kocsi mert nem lehet használni ha igy fojtatja beleszarok és letolom a mélytelepre.:(
2009. máj. 23. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melegen nehezen indul és sokat eszik, arra utal, hogy aránytalanul sok benzint kap. Érdemes megnézni, nem tömődött-e el teljesen a légszűrő, illetőleg a keverékképző berendezés (fejből nem tudom, karburátoros vagy befecskendezős) nincs-e teljesen elállítva.

A vízforralással kapcsolatban érdemes megnézni, nem laza-e az ékszíj, vannak-e még lapátok a vízszivattyún, kinyit-e a termosztát (bár gyakoribb, hogy nyit, csak nem zár, így lassabban melegszik a motor), illetőleg nem vízköves-e a teljes hűtőrendszer. Le kell engedni a hűtőfolyadékot, majd feltölteni ételecet és víz keverékével. Elméletileg az sem árt meg a motornak, ha tisztán beleöntöd a 20%-os ecetet, de én inkább kétszeresére, háromszorosára hígítom. Ez szépen feloldja a vízkövet a hűtőrendszerben, amit aztán intenzív mosással el lehet távolítani. Csodákra képes, mert a lerakódó vízkő rendkívül jó hőszigetelőnek bizonyul.

2009. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászóló leírta a javát, a légszűrőt alapból ki kell dobni, ha régen cserélted, javaslok egy gyertyagarnitúra cserét, az olajat ha 10.000 kmnél/ 1 évnél régebben cserélted akkor most ezekkel együtt tedd meg!!!!

Nézd meg hogy a levegő beömlő nem szív e valahol falsot,

mert akkor ugye megy a koszos levegő bele.

A víz forralásának az oka lehet még, hogy hengerfejes, de ez csak akkor igaz ha vagy az olaj keveredik a hűtővizedhez, vagy fordítva, vagy a hengerek között égett át....(de ez itt nem játszik...)

Mindenestre alapos átnézés fog kelleni.

2009. máj. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha a hütővíz plajos akkor hengerfejtömítésed oda van mert bele dolgozik a víz az olajba erre elég egy tűszúrásnyi lyuk is!Ha pedig nem akkor el van vizkövesedve erre én a tris ót tudnám ajánlani én úgy csináltam feloldottam egy beföztes üvegben kb 3 evökanálnyit langyos vízben mert hidegben nagyon nehezen oldódik majd beleöntöttem az autóba 3-4 nap lecseréltem!Még a fütés is jó lett mert addig az se volt!
2009. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az előbbiekhez azért is ehet sokat mert a vízpumpa fogja a motort!
2009. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!