Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elkapnak, milyen büntetésre...

Ha elkapnak, milyen büntetésre számíthatok? 50-esként használok egy nem 50köbcentis robogót?

Figyelt kérdés
Találtam egy jó mocit, 50es is van belőle de ez nem az, nekem csak B-s jogsim van. Nagyon figyelik már a rendőrök ezt??
2012. jan. 6. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha lebuksz erre számíthatsz:


- B kategóriás jogosítvány bevonása X időtartamra

- ~100-150e közötti pénzbüntetés

- gyalog mész haza

- Biztosítási csalásért eljárás indítása (ez BŰNCSELEKMÉNY nem szabálysértés)


De kicsi rá az esély,hogy lebukj ha robogó.

2012. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én és a barátaim évek ota igy járunk és nekünk csak M-es jogsink van egyikünketse büntették még meg.....(kopp-kopp)
2012. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, robogókkal keveset szívóznak, a 125-ös speedmotorok "50es biztosúr" cuccokkal szoktak keménykedni.
2012. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megéri a kockázatot?

Lehet, hogy nem buksz le, de ha igen, akkor elég sokat szívsz miatta és évekig nem vezethetsz autót sem...


Amúgy most az új szabályozások miatt lehet kicsit jobban rá fognak szállni a rendőrök erre.

2012. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bartos András válasza:
Szerintem azért nem eszik olyan forrón a kását!Ha nem vagy elég tökös gyerek akkor ne motoroz vele mert ha lebuksz akkor nem fogod tudni a csalódást feldolgozni és akkor csak sopánkodni fogsz!Ha meg tökös vagy akkor..........had menjen!Utána ne sírj...!
2012. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na most kaptam hideget-meleget :) Végülis régen volt egy 50es robogóm, amivel fél évig biztosítás nélkül jártam, 2x állítottak meg de csak szondát fújtam meg jogsit kérték és mehettem is. De ha már ilyen komoly szankciók járnak a 50< köbcenti vezetésért akkor még átgondolom a dolgot!
2012. jan. 7. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!