Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indexeket akarok a motoromra...

Indexeket akarok a motoromra rakni de nem tudom hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Szóval van egy cross motorom 50ccm és nem csak erdőbe használom és nagyon jó volna rá index mert elég ratyi sőtt néha nem is tudom a kezemet használni most nézem interneten ezeket a lámpákat 4-5e. ft /pár és nem tudom hogy rendeljek e meg hogy mi kell még egy index felszereléséhez relé ezt tudom de hogy ebből is mien és hova kell rakni 12v os aksi van a motorba köszi 14/f
2012. jan. 9. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, tisztázzuk csak... Ha krosszmotorod van, azon nincs semmiféle világítás, tehát nem is használhatod közúton, ezért nincs is szükséged indexre. Ekkor kiépíteni is igen nehéz, mert nem lesz, ami áramot szolgáltasson neki. Akkutartóról szó sincs, amúgy sem lenne se töltőtekercs, se feszültségszabályzó.

Ha enduróról van szó, akkor kell lennie valamicske lámpának, tehát azzal mehetsz közútra, ott már jól jön az index. Először is ki kell találnod, hogyan szeretnéd működtetni. Lehet össze-vissza kötözgetni tekercsről, de a legegyszerűbb talán egy kis ólomakkumulátort beszerelni. Utána már csak kapcsoló kell (talán ez a legkevésbé problémás, egy mezei háromállású is megteszi), aztán indexvillogtatóra és villogókra is szükséged lesz. Nem árt, ha ezek összetartozóak. Vehetsz miniatűr, de egész jó fényű LED-es villogókat, ehhez hozzátartozó elektronikus villogtató kell, ami tud mit kezdeni a LED-ek kis áramfelvételével. Ha izzós villogókat választasz, akkor ahhoz való elektronikus vagy bimetálos villogtatót kell venned.

A bekötés már nem bonyolult: az akkuról megy egy szál a villogtatóra, onnét kijön, be a háromállású kapcsoló "közepébe" (vagyis arra a kivezetésre, aminek az áramát kapcsolod), a kapcsoló másik két kivezetéséről pedig jön két külön áramkör az egy-egy oldali villogóknak. Be kell még építeni egy visszajelző lámpát, ez csak zöld lehet és a villogókkal együtt kell villognia. Kis kézügyességgel meg lehet oldani.

Az akku töltése nagyobb gond. Ha nincs töltőtekercsed, akkor inkább felejtsd el, majd otthon töltögeted az akkutöltővel. Ha van, akkor csak feszültségszabályzó kell, azzal elméletileg visszatölti.

2012. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm igen tévedtem nem cross hanem enduró van benne töltőtekercs és akkumulátor is majd megpróbálom megoldani
2012. jan. 9. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!