Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másfél méter hó teljesen...

Másfél méter hó teljesen betemette a kocsit. Leszedtem a tetejéről, és a motorháztetőről amennyire tudtam, hogy ne nyomja. Sajna így is csak a kocsi feneke, és körbe az ablakok látszanak ki a kocsiból. Hogy tudom onnan a leggyorsabban kiszedni?

Figyelt kérdés
Konkrétan csak a kocsi ablakos része látszik ki a hóból ami leesett 2 nap alatt. Mert gy csak a csomagtartón tudok bemászni a kocsiba. Meleg vízzel, vagy ha lesózom a körülötte lévő havat az jóóó? Mert ellapátolni képtelenség lenne. Mi lenne a megoldás?
2012. jan. 12. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Várd meg a tavaszt, az mindent megold.
2012. jan. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
merre laksz hogy nálatok esik a hó?
2012. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ráöntöd a meleg vizet, rendelhetsz egy új szélvédőt is. XP
2012. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hol esett 2 nap alatt másfél méter hó?? kamu
2012. jan. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon tuti nem lehetett ez! Persze nem írta a postiró, hogy Magyarországon él. Ha igen, akkor erősen kamuszagú a dolog!
2012. jan. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meleg vízzel nagyon jó. Megolvad, oda is befolyik, ahol eddig nem is volt és visszafagy (és ha szélsőséges hősokknak teszed ki az ablakokat, még be is törhetnek). Onnantól kezdve a csomagtartót sem tudod majd kinyitni. Sózni is jó a havat, csak egyrészt nincs annyi sód, amennyi másfél méternyi hó elolvasztásához kell, másrészt a lapátolást akkor sem úszod meg.

Szokjuk már meg végre, hogy nem létezik a "Nagy Hóeltüntető Varázsszer", amit csak rá kell szórni a hóra és az úgy eltűnik, mintha megnyomtad volna a Ctrl+Z-t. Nem, ilyen nincs. Meg tudod olvasztani mindenféle vajákolással, de minden módszer után el kell seperni, lapátolni valahogyan. Hidd el, ha lenne olyan eljárás, amivel nyom és lapátolás nélkül eltűnne a hó, nem léteznének már hókotrók sem...

2012. jan. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

meleg víz teljesen jó:) én ilyenkor mindig lementem egy kefével,egy 2liter meleg vízzel és egy jégoldó sprayel:)

aztán nincs az a kocsi amit kine lehetne szedni szorgos munkával:D a kiszedés nos...nem a hóval van a gond legtöbbször hanem azzal hogy a kerekeknél és al ökhárítóknál lévő hó ha sokat állt a kocsi akkor megkeményedik és azt akkor szétkell verni meg picit alá ásni..aztán megkell próbálni valahogy kijönni...ha elpörög a kerék akkor megint ki megint ásol picit megintbe:)

2012. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen kamu. Ha esett 150cm hó akkor hogy látszanak ki az ablakok? Egy átlag autónak az ablakai 80-90cm magasan kezdődnek.

-hogy mentél oda a hátuljához és az elejéhez 150cm-es hóban?

-hova raktad a motorháztetőről, csomagtartóról, tetőről a havat?

-ha leszórtad a havat az autóról az kb +1m hó az autó körül így lesz 250cm matematikailag, de mivel kicsit összesek így legyen 200cm.

-hogy fértél hozzá a tetőhöz úgy, hogy mellette nem lapátoltad el a havat?

-miért lenne képtelenség ellapátolni a havat? (nekem eddig mindig sikerült)


És akkor a válasz!

Meleg víz olvasztja a havat,de ha az kihűl akkor jég lesz és nem hó azzal sem vagy előrébb. Megoldás a lapát. Jó kis fizikai edzés, dr megéri :D

2012. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
+ ha ki is ástad az autót, akkor sem tudsz elmenni vele, mert előtte/mögötte is hófalba ütköznél.
2012. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!