Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szereljem fel a sportkipu...

Hogy szereljem fel a sportkipufogót a robogómra?

Figyelt kérdés
Hello.Egy Aprilia Area 51-es,gyári robogóm van.Mivel elég sokat használom a kipufogója elég ramaty,meg persze esztétikia okok miatt kiszeretném cserélni.Mivel nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz,ezért a kérdésem az lenne,hogy otthoni környezetben fellehet-e szerelni??És mire figyeljek oda? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. jan. 16. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
4csavar az egész! hengernél 2, oldalt a blokkon még kettő. Halál egyszerű az egész!
2012. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!Csak nem vagyok otthon a témában?:) és a fent említett típushhoz milíen fajtát ajánlasz?
2012. jan. 16. 15:45
 3/9 anonim ***** válasza:

csak ne sportot! semmi értelme, és baromi hangos, de se méylebb se semmilyen nem lesz. ugyan az a kávédaráló hang, csak sokkal hangosabb

egy sima gyárit, esetleg használtat vegyél.

2012. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez ha jól sejtem fekvő minarelli blokkos ugye? Ahhoz gianelli extra tökéletes, de a görgőt is egy könnyebbre kell lecserélni. Ettől megnő a végsebesség és gyorsulás is, de nem lesz belőle GSX-R.
2012. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,fekvő minarelli.Köszönöm a válaszokat,alszok rá még egy-két napot.A görgőcsere ezelőtt nyáron lett megcsinálva,úgyhogy azt egy darabig most nem cserélgetem.És hogyha egyenlőre görgőcsere nélkül szerelem fel,úgy a teljesítményt nem rontja le?
2012. jan. 16. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
nemrontja le de nevárd azt hogy 2xerősebb lesz meg hogy 30km/hval többet fog menni:) semmi extra nem lesz vele a hangja picit más lesz...szerintem nem érdemes egy ilyen kipufogóra tízezreket kidobni...még egy autónál okés mert szép lesz a hangja de robogónál...amugy tényleg 4csavar az egész...
2012. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Egyébként csak azért szeretném lecserélni,mert enyhén szólva is undorítóan berosdásodott néhol,és egyéb más dolgok vannak vele amik teljesen elcsúfítják.ezért gondoltam,ha már úgyis újat kell szereznem rá,akkor kicsit esztétikailag,és hangügyileg megspékelem kicsit,a lehetséges apró teljesítményváltozás még rá is tesz egy lapáttal.Tehát nekem nem arra kell,hogy 100 km/h-val száguldjak,hanem hogy kicsit sportos,de mégis az elfogadható kategóriába essen.:)
2012. jan. 16. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
He nem cserélsz görgőt ehhez a kipufogóhoz amit ajánlottam, akkor rosszabb lesz mint gyári kipufogóval Ez egy rezós kipufogó, magasabb tartományhoz van hangolva. Ehhez 4g os görgő kell!!! (én aeroxon leteszteltem)
2012. jan. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egy 7-8lóerős motornál ne várj teljesítménynövekedést szerintem...a sportkipufogók kb 5% teljesítménynövekedést adnak és kb ugyanennyi fogasztásnövést is! namost ha 8lóerőre kiszámolod azt az 5%ot(10%os növekedés esetén lenne a motorod 8,8lóerős) tehát lesz 8,4 a 8helyett...az annyira elenyésző...a fogyasztás nőni fog ez is 100% ha nem cserélsz karbit vagy karbiban a fúvókákat..a 3.dolog a görgők...ez egy igen jó megoldás a motor tuningolására! nagyon olcsó,sok fajta van belőle és szerintem ez adja a legjobb tuningot a motornak. szerintem csak akkor vágj bele ha tényleg elhatároztad magad hogy te tuningolni szeretnéd...és akkor ne olcsót vegyél hanem minőségit: yasuni,hebo...és akkor cseréld ki a görgőket is, karburátort is, hengert is...stb. Kis változtatásokat nem éri meg megcsinálni...a gyáriról könnyedén letudod szedni a rozsdát ingyen is...a hőálló festék meg kb 1000forint:)
2012. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!