Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom ki szedni?...

Tibi18 kérdése:

Hogyan tudom ki szedni? (többi lent )

Figyelt kérdés

Van egy simson s51 -es hengerem és ki szeretném szedni a hüvelyt belőle , csak nem tudom hogy álljak neki ... :S

Valaki segítsen ! Előre is köszönöm ! :)


2012. jan. 16. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni kiszedni.
2012. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért nem ?
2012. jan. 16. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A hüvelyt a gyárban belesajtolták a hengerbe jókora, hidraulikus sajtóval. Ahhoz, hogy kiszedd, neked is kb. akkora erőt kellene rá kifejtened, mint annak a gépnek. Hidd el, ez nem fog menni (tonnákban mérik a hidraulikus sajtók "erejét", nem véletlenül).

Vagy fogod és kalapáccsal püfölöd, ettől nem biztos, hogy szétjön, de használni nem fogod tudni többé. Vagy olajemelővel megpróbálsz aláemelni, szétjönni lehet, hogy ettől sem fog, de ha nem sikerül eltalálni a hossztengelyt, az aluhenger még megrepedhet.

Akárhogyan is próbálod házilag kierőltetni belőle a hüvelyt, csak arra lehet jó, hogy a MÉH-telepen külön adhasd le az aluhengert és a vasból készült hüvelyt.

2012. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha pl autó emelővel próbálnám meg és előtte fel melegíteném úgy sem lehetne ki szedni ?
2012. jan. 16. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen autóemelőre gondolsz? A tekerős mechanikus nem tudnak elegendő erőt kifejteni, a krokodilnak ereje lenne, de nem egytengelyűen mozog (igen, tudom, tud ő gurulni, de akkor sem eléggé pontos a mozgása), a dugattyús olajemelő lenne az igazi. Kívülről melegítve még talán működne is a dolog, mert akkor az alu jobban melegszik (egyébként is nagyobb a hőtágulási együtthatója). Viszont nem biztos, hogy egyből ki fog csúszni, sőt, inkább jó darabig kell majd erőlködnöd vele. Vagyis az lenne a célszerű, ha közben is tudnád melegíteni, ha már mindenáron erre vágysz.
2012. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen olaj emelőre gondoltam , de úgy , hogy hegesztenék egy olyan " keretet " a hengernek amibe bele rakom és alá az emelőt és úgy :)

Így meg lehetne csinálni ? :)

2012. jan. 16. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze bármit megcsinálhatsz, de bizonyára többe kerülne, mintha gépműhelybe vinnéd!

8000 Ft egy új henger, ennyiért nem éri meg gányolni otthon...

2012. jan. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Új utángyártott hengert ne vegyél! A gyári a legjobb. A perselyt a gyáriból ki lehet szedni, én már szedtem ki, és raktam is vissza sérülés nélkül. Keress egy fadarabot, melynek akkor az átmérője, mint a perselynek. Fogj egy rezsót, melegítsd fel a hengert. Mikor már a köpés lepattan róla, akkor rakd fel valami bakra, hogy a bordákon feküdjünk fel. (fejjel lefele fordítsd) tedd a fát a persely aljához, és üsd óvatosan. Lehetőleg alá valami puhát rakt, mert ha kiesik a persely, könnyen eltörik. Érdemes rá jelölést tenni, hogy megfelelő pozícióban rakhasd vissza. Sok sikert! :)
2012. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!