Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autónak mit javasolnátok?

Kezdő autónak mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

két típus közt szeretnék választani : Skoda 120L vagy Wartburg 1.3


esetleg akinek volt már valamelyik típus,kérem írja le a tapasztalatait.



2012. jan. 18. 10:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Skodán tanultam, Wartburgom volt.


Én a Skodát javaslom ha e kettő közül kell választani.

A Wartburggal mindig az volt az érzésem, hogy arra nem jogosítvány kellene, hanem gépkezelő vizsga.


Szóval ott nem volt vezetési élmény, hanem csak gépkezelés:-)

2012. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
suzuki
2012. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
35%
jobban járnál szerintem kezdésnek egy opellal vagy golfal aztán ha kinövöd akkor japán autó:)
2012. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mind kettő jó kezdő autónak. Az a lényeg, hogy megtanuld a rutint. Ha rutintalanságból sérülést okozol a kocsin, kissebb a károd, mint egy fiatal kocsin. Arra ügyelj, hogy műszakilag kifogástalan legyen, és tanulj meg egy-két dolgot a kocsiról. (Kerékcsere, hol vannak azok az alkatrészek, amiket időnként cserélni kell, (légszűrő, biztosítékok, gyertyák) És érdeklődd meg, mik a típusnak a gyengéi, mert akkor kivédhetsz egy lerobbanást az úton.
2012. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
jah a szuszka se rossz választás
2012. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző. Trabin tanultam, sokáig 353-as Wartbim volt. Nem tudom milyen gépkezelői élményről beszél az elöttem levő, de nekem semilyen gondom nem volt vele. Nagy, kényelmes, könnyen vezethető, szabadonfutós,(nem kell kuplungolni váltás közben) Egyszerüen király autó volt.
2012. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
120 asom volt. Szerettem, könnyű vezetni, mintha szervós lenne. Ugye a motor hátul így az eleje könnyű. Ez télen okozhat meglepetéseket, viszont nyáron meg a hűtés is érdekes. Hűtő elől. Az olajat érdemes benne nézni mert hajlamos eszegetni. Amúgy kényelmes nagyon. Menni nem nagyon megy, de tanulni ok. A varnyúnál szebb autó. Csomagtartó nagyon kicsi a w ben nagy. A fogyasztása nem vészes ha jót fogsz ki. De inkább ha tudod toldd meg a pénzed és egy swiftet vegyél.
2012. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A 120-ast nagyon meg kell nézni, mikor veszed, mert lehet, hogy többet lesz szerelőnél, mint nálad. Az alkatrészek fillérekbe kerülnek, de ez nem olyan autó, hogy csak beülsz és mész. Törődni kell vele, folyamatosan karbantartani. Ha nem vagy egy barkácsolós fajta, akkor én is az öreg Suzukit javaslom, strapabíró jószág.
2012. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se, elszállt felettük az idő.

Nem is nagyon találsz már megfelő állapotút, a javítása se olcsóbb már, mint egy modernebb autóé, a bontókból is kikoptak. A kezelhetőséget meg össze se lehet hasonlítani egy "modernebb" autóval (pl. egy régi Swift, F Astra). És ezekhez az utóbbiakhoz is hozzá lehet már jutni nagyon olcsón. (A W. 1.3 meg kifejezetten zsákutca volt)

2012. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#6.!


Egy nem keleti autón szocializálódott emberke egy 353-as Wartburggal nem tudna elindulni. :)

2012. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!