Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugye nem akartok lakhely...

Ugye nem akartok lakhely azonosítós rendszámtáblát?

Figyelt kérdés
Ma mondták a híradóban, hogy egy ilyen tanulmányon dolgoznak, hát ezt szerintem gyorsan felejtsék el! Ha eddig jó volt a mostani rendszer, akkor most miért kell nekünk menni a németek, osztrákok, lengyelek, szlovákok után "1 bolond százat csinál" alapon? Engem abszolút nem érdekel, hogy a mellettem lévő másik autó honnan jött. És ha eladom az autót az ország másik végébe? Akkor megint cseréljünk rendszámot? Remélem ezt nem vezetik be!

2012. jan. 20. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Deee, bevezetik.

Indoklásnak meg legyen elég neked, hogy 12 milliárdos többlet bevételt jelent Orbánnak.

(Nem nekünk, az országnak, meg blablabla, hanem Orbánnak és a rablóbandájának.)

Számolj utána, mennyibe kerül, ha minden papírt le kell cserélni.

Ezt természetesen akkor is meg kell tenni, ha pl. Borsodból veszel egy olcsó autót, és Veszprémben laksz...

Szóval okosan ki van ez találva....

2012. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 zoli79 válasza:
100%
Úgy látom nem csak engem háborít fel és írja ki kérdés ként.Csak én a politika témakörbe.Jó lesz ez mindenkinek fizessen a Magyar!!!!
2012. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Most nem azért, hogy védjen a kormányt és bevételeit, de ez a rendszám minden normális országban úgy van, hogy első ránézésre tudod honnan van az autó. Én díjaznám a cserét...


Viszont az ellen oldalt is mélységese meg tudom érteni, aki ezt nem szeretné, mert ha összehasonlítjuk azokat az országokat, ahol ez működik, nyilván nincs annyi adó és sarc, mint nálunk...tehát nem jelent másnak problémát a csere, mint nálunk.


Szlovákiában is úgy van, ha egyik járásból veszek egy másik autót, azt automatice viszem átíratni. Kap új forgalmit, rendszámot, stb... Nincs senki felháborodva, nekik ez a természetes.

2012. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sok helyen olyan a rendszám, mint nálunk ( nem azonosítható róla a gépjármű bejegyzett "telephelye" ), sok helyen olyan amilyet terveznek. Ezernyi indok van pro és kontra, igazából teljesen mindegy milyet használunk.


Ha át kell állnunk más rendszerre, akkor legalább fokozatosan történjen ( pl következő müszakinál ), és ne az legyen, hogy megsz0patjuk az országot egy fix dátummal.

2012. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
De hogyan lesz ebből az államnak bevétele(haszna),szerintem csak akkor ha két rendszám legyártása nem 8500Ft-ba van a gyártónak hanem csak 1-2 ezer-be és a többit mint eddig is lenyeli az állam.Az is ki hiszi el hogy a forgalmi papírjának a nyomdaköltsége 6000Ft(+ az ügyintéző munkabére),azon is elég nagy lehet haszonkulcs.
2012. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Úgy lesz az államnak bevétele, hogy tízezer forint feletti illetéket is fognak velünk fizettetni. Újabb ökörség, amivel megsarcolják az embereket. Havi 3-4 milliós juttatásból én is tudnék emberkedni és hülyeségeket kitalálni... Felháborító!
2012. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 zoli79 válasza:
/Most nem azér h védjem a kormányt/ Máshol lehet ez a bevett szokás csak nem mindegy hogy menyit keresnek odakint és menyibe kerül 1 átírás.Amúgy meg kit érdekel honnan van a kocsi Pestről vagy Debrecenből üzembiztos kis fogyasztású és guruljon.szerintem.
2012. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Fontosabbnak tartanám, hogy inkább azt ellenőrizzék, hogy látható/olvasható-e a rendszám mind nappal, mind pedig éjszaka is...

Nekem tök mindegy hova valósi mondjuk az az autós, aki el akar ütni, de nem mindegy, hogy olvasható-e a rendszáma vagy sem...

Először ezt a problémát kéne megoldani, nem ilyen értelmetlen infókat tenni a kocsikra.


Meg egyébként nem Németországban is úgy van, hogy olyan betűjel van a rendszámon, ami az autó VÉTELÉNEK HELYÉT mutatja és nem azt, hogy hol lakik a tulaj? Szerintem így van. Na most ha Szeged veszek autót és soproni vagyok...?

2012. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A franciák és a németek már leszoktak a területi rendszámokról, nálunk most akarják elkezdeni...

:(

2012. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű sarcolás fidesz módra csak adnak neki egy szép köntöst.Mi haszna van bárkinek abban ,ha látja hová van bejelentve a kocsi?Rengeteg városi vidéki címre jelenti be a kocsiját az olcsóbb biztosítás miatt.
2012. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!