Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 14"-s felnit feltennem?

Érdemes 14"-s felnit feltennem?

Figyelt kérdés
Jelenleg daewoo kalos 1.4 S áll a garázsba és nyárra szeretnék feltenni rá alufelnit. Most 4x110 13" -s acél felni van rajta, szóval az lenne a kérdésem, hogy fel lehet rá tenni vagy érdemes 14" -s alufelnit fel tenni?? Vagy keressek 13"-s alufelnit??
2012. jan. 21. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan van olyan, amit fel lehet rá tenni.

Hogy érdemes e, azt neked kell eldöntened :)

2012. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha stimmel az osztókör, és nem ér bele a kerékdobba akkor igen, de csalni fog tőle a km-óra. Hogy érdemes-e az jó kérdés, szerintem nem nagyon.
2012. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem fog csalni a km-óra, ha gumiból az autóhoz előírt váltóméretek közül választ.

Értem ezalatt: pl. 175/70 R13 váltómérete lehet 185/60 R14 vagy 15"-os felni esetén a 195/50 R15 ebben az esetben nem érzékelhető a km-óra által mutatott érték eltérése.

(Ezen adatok NEM a Daewoo Kalosra vonatkoznak, annak nem tudom az előírt gumiméreteit, de a használati útmutató biztosan tartalmazza.)

2012. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég ballonosak a kalos gumijai, a kerékjárat meg elég kicsi, szerintem peresebb gumi kell rá, azzal meg ugye csalni fog, ezért írtam.
2012. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az kétségkívül igaz, hogy az eltérő külső átmérő miatt csal az óra. Eltérő külső átmérő akkor keletkezik, ha nem rávaló gumi kerül az autóra. A váltóméret azért váltóméret, mert az anélkül szerelhető fel az autóra, hogy az bármilyen lényeges változást okozzon pl. a km-óra által mutatott értékben.


Azzal is egyetértek, hogy a nagyobb felni miatt peresebb gumi kell, de ki lehet számolni, hogy mennyire legyen peres ahhoz, hogy ne történjen változás a gumi külső átmérőjében. Ha pl. a Kalos gyári gumimérete 155/80 R13, akkor elméletben akár 20"-os felni is felszerelhető rá úgy, hogy ne csaljon az óra kimutatható értékben, és ugyanakkora helyet foglaljon a kerékjáratban. (Ebben az esetben 145/25 R20 méretű gumira lenne szükség, más kérdés, hogy ilyen létezik-e, de elvileg megoldható lenne.)


Itt van egy kis kalkulátor, amivel el lehet játszadozni a témában (de persze számolással is megoldható): [link]

2012. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20" os felni esetében, már nem az index verne bele a karterba kanyarodásnál xD


Amúgy tökéletesen egyetértek :)

2012. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!