Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A német vagy a francia autók...

A német vagy a francia autók a jobbak?

Figyelt kérdés
Miért fikázzák sokan a német kocsikat?
2009. máj. 28. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
viccelsz? persze hogy a nemet auto a jobb..... ha valasztanod kellene mit valasztanal? mercedes vagy citroen? audi vagy peugeot? wolswagen vagy fiat?
2009. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
VOLKSWAGEN bocsi elirtam.....
2009. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Én még nem hallottam fikázni német autót. Szerintem is úgy van a köztudatban, hogy a francia szép a német meg jó. És tényleg így van bár nekem a BMV a mindenem. Egyszer úgyis szerzek egyet. De vadonatújat.:)) Mondjuk egy 5-öskét.:))
2009. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
stem is jobbak a német gépek de nézzetek be a totalcar népitélet oldalára na ott fikázzák a német gépeket :( Nekünk is vw-va 1 3 golf :)
2009. máj. 28. 21:11
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Apámnak van egy 22 éves Mercedese. Semmi baja. Igaz, nagyon vigyáz is rá.

Mi a férjemmel tegnap vettünk egy BMW X5-t. Imádom!Egyértelműen a német autókra szavazok.

2009. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Valamikor a német autókat tartották a legjobbaknak, nem alaptalanul. A francia járművek extravagáns, különleges, de nem mindig megbízható gépekként vonultak be a köztudatba.

Manapság azonban nem beszélhetünk "német" és "francia" autókról. Közös beszállítók (Bosch, Delphi), közös motorok (a PSA-BMW 1.6-os turbómotorja), gyakran pedig külső cégektől érkező platformok, részegységek (Renault-Nissan együttműködés, PSA-Toyota városi kisautók) árnyalják a képet. Általánosságban nem lehet tehát csupán az alapján véleményt alkotni, hogy egy autó német vagy francia, hiszen ez gyakorlatilag csak egy hangzatos marketingfogás lesz - pl. a Mercedes M-ek első generációja Észak-Amerikában készült, a BMW Z4-est is Spartanburgben szerelték össze, a PSA C1-106 ikrei is Szlovákiában készülnek, ha jól emlékszem... Így aztán nem is nevezhetőek igazán német vagy francia autóknak.

2009. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen manapság már nem az számít hogy német vagy francia hanem célszerű nézni hogy hol rakják össze, stb. Bár elméletileg mindenhol ugyanaz a minőségi elvárás, de pl a jakóknál nagyobb munkafegyelem mint Romániában például..


Egyébként egyáltalán nem fikázzák sokan a német kocsikat, sokkal többen fikázzák a franciákat. Bár nekünk egy R19-esünk van, francia, 15 éves, és semmi baja, és sose volt semmi komolyabb baja, alkatrészek nem drágák egyáltalán ehhez, úgyhogy tényleg nem számít ma már annyira az hogy hol van a gyártó cég bejegyezve!

2009. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszban nem egészen értem, hogy kerül ide a FIAT, mikor az olasz gyár...
2009. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Kedves elso valaszolo a fiat nem francia auto hanem olasz.
2009. máj. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Melyik a jobb?

a japán ;-)

2009. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!