Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóm kéken füstöl mikor...

Autóm kéken füstöl mikor begyújtom utána fehéren amikor üzem meleg lesz már nem füstöl. Kellene egy motorfelújítás?

Figyelt kérdés
az olajat eszi 300km 1 l olaj opel vectra 1.7td 1995ös és reggel nehezen gyújt
2012. jan. 29. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
az eléggé eszi az olajat ki lehet a lelke neki ! de ha szerencséd van nem olyan nagy a baj !
2012. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az sok, kopott dugattyúgyűrűkre vagy elöregedett szelepszárszimmeringre tippelnék, viszonylag olcsó mindkettő.
2012. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szelepszárszimmering nem rég lett cserélve,de valahonan most is csöpög kicsit,szerelöm szerint motor tökéletes de szerntem nem,elvittem máshova is szerintük meg gyürüzni kellene,most nem tudom mit csináljak.
2012. jan. 29. 23:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ellenőriztesd a turbófeltöltőt. Kékes/fehéres füst amiatt is lehet. Nálam az olajszűrő nem volt jól rátekerve, ott folyt az olaj.
2012. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyűrű lesz, ha turbógond lenne nem múlna el a füstölés üzemmelegen.
2012. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
300 km-en 1 liter olaj az nagyon sok (feltéve hogy nem írtad el) sztem kilehet a motorja egyébként ha gyűrűzni kell az sem olyan nagyon filléres mulatság, mert jobb helyeken gyűrűzésnél egyúttal csapágyazzák is... szelepszárszimering miatt amúgysem ehet ennyi olajat tudtommal...
2012. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bekajálhat ott is annyit, ha az összes van elöregedve, egyébként ahogy írtam is "viszonylag" olcsó, mert ugye relatív hogy mi olcsó, teszem azt egy komplett blokk vagy turbócserénél sokkal olcsóbb. De mindenképp szerelő, innen senki nem fogja megmondani mi baja van, megcsinálni meg pláne.
2012. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

dugattyú gyűrű készlet: 6000 / dugattyú

hf tömítés: 7000

hf csavar készlet: 6000

szerelés .. kitudja

2012. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
most beszéltem 1ik szerelővel azt mondta gyürüzés kb olyan 110000 ft én ezt nagyon sokkalom úgy h keresek valaki mást vagy is a régi szerelőmhöz viszem akihez már évek óta hordom,szerinte nem ez a baj de meglássuk.köszi mindenkinek.
2012. jan. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!