Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha minden nap előmelegítem az...

Ha minden nap előmelegítem az autóban a motort kedvezőbb lehet a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Ugye a téli fogyasztás emelkedés azért van mert hideg a motor és ezáltal több benzin szükséges.Ha alapjárattal járatom 10 percig nekem eléri a 70 fokot ami még nem üzemi de 15 perc után már 90-re beáll.Azt olvastam hogy lehetőleg üzemmeleg motorral autózzak. Véleményet,tapasztalatot várok :)
2012. febr. 1. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
tök felesleges...1-2percet kell járatni, utána meg még be nem melegszik, alacsony fordulaton kell vele menni...(esetleg a hűtőnek kb a felét letakarni h hamarább melegedjen)
2012. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt le szabad takarni?
2012. febr. 1. 18:08
 3/10 anonim ***** válasza:
A fogyasztást nem igazán befolyásolja, inkább a motor élettartamát növeli és a kopást csökkenti. Hűtőletakarós módszert nem nagyon javasolnám.
2012. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hat nekem novelte a fogyasztast. en csak azt csinalom hogy miutan elindulok nagyon lassan megyek alig nyomom a gazt amig nem melegszik kicsit. halistennek pont olyan utcaban lakunk ahol nagyon lassan lehet amugyis menni .D
2012. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem tom :P nekünk a céges sprinterhez adtak gyári bőrt amit a hűtőrácsre kell rakni télen, meg nekem is le van takarva a fele kb, hamarább bemelegszik, de ha minden jól működik nem fő meg, meg semmi...
2012. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
A lehető legrosszabb amit tehetsz a motorral, ha járni hagyod hidegen! Ugyanis alapjáraton sokkal lassabban melegszik fel a motor, mintha mennél vele. A helyes megoldás az, hogy beindítod, aztán nagyon óvatos gázadásokkal alacsony fordulaton mész vele, amíg be nem melegszik.
2012. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
18:28 te ezt hol tanultad?
2012. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Logika van benne, csak hibás. Ugyanis üresben járatva sokkal kisebb terhelés éri a motort bármilyen fordulatszámtartományban , illetve alapvetően nem is sima alapjáratról, hanem emeltről beszélünk általában, ami tipikusan 1500-2500körüli tartományt jelent. Nem mellesleg a '86os E30 325i-m 2500as fordulaton 5perc alatt üzemmeleg lesz (anyám ezres swiftjének se tart sokkal tovább), menet közben ehhez 10-15perc kell, ez azt jelenti hogy 3x annyi ideig kapnak extra terhelést a még hideg, emiatt nem teljesen méretpontos alkatrészek, mintha lapjáraton melegíteném. Plusz reggel 6kor teljesen jó egy mélyhűtőbe beülni.
2012. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van,a motor terhelés alatt melegszik és amíg melegíted megteszed azt a pár métert ahova el szeretnél jutni.
2012. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!