Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A diesel meg tud fagyni?

A diesel meg tud fagyni?

Figyelt kérdés

Apám telefonál hogy nem indul az autó(4,5 éves Toyota Corolla Verso az éjjel max. -20 fok volt nagyon max.), kinn van a szerelő. Később visszahívtam és mondja hogy valószínűleg megfagyott az üzemanyag...


Na de hogyan? Csak akkor tud megfagyni ha viezett, jól tudom?


Shell kúton tankolunk.


2012. febr. 5. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Meg tud dermedni, ugyanis a gázolaj dermedéspontja: -7'C ettől kezdve már csak az a kérdés, hogy mennyi dermedésgátlót kevertek bele.
2012. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, nem tudom de ilyen még sosem volt, érdekes módon viszont tavaly is parkolt már kinn ennél hidegebbe az autó...
2012. febr. 5. 12:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tud megfagyni, megdermedni meg tudna, de a kutakon árult gázolajban már van dermedésgátló. Én kb. 15 éve dermedtem le utoljára.

Mondjuk ha korábbról, pl. nyárról félretett gázolajat tankolt, akkor simán ledermedhetett.

2012. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Itt már minden megeshet, egyébként mindig kúton tankolunk nem kannából, meg félretett dolgokból, azt viszont nem tudom h mien üzemanyag volt a kúton....mikor tettél félre stb. stb.
2012. febr. 5. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:

Az üzemanyag minősége,összetétele a mérvadó.

Fehér,tejfölszerű paraffinos trutyi lesz a gázolaj a dermedésgátló adalékok nélkül mínusz 20 alatt.

Régi,jól bevált módszer akár 10%-nyi benzin hozzáadása is amitől csökken a dermedéspont.

2012. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
lehet a gázolaj szűrő nyáron megszedte magát mindenféle dzsuvával és fagyban most reszeltek neki, 1 gázolajszűrő csere megszokta oldani a problémákat
2012. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy 10%nyi benzint tegyetek a gázolajhoz !!!

Inkább erre a célra készült dermedésgátlót.


Nagyon nagy csapás egy dízel motornak -20 fokban 10% benzinnel indulni.

2012. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig semmi baja nem lesz 10% benzintől. De manapság a kúton tankolt gázolajba utólag semmi nem kell, mert benne van.
2012. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a galolajban a viz fagy meg. Nem tudom hogy ti milyen kutaknal szoktatok tankolni, de ott ahol vizezik a gazolajat az ilyenkor megfagy, mar mint a belekevert viz. Es eleg egy eleg kis mennyiseg is, hogy szerelot kelljen hivni.
2012. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sehol nem vizezik a gázolajat, már csak azért sem, mer a két anyag nem keveredik egymással. Egyszerüen lemenne a tartály aljára. Valőszínűleg a pálinkával kevered.
2012. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!