Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyilkoja a motort a...

Mennyire gyilkoja a motort a hideg használat?

Figyelt kérdés
Az egyik kocsinkkal minden munkanapon azzal mennek dolgozni kb. 1,5 km-t tehát be sem melegszik. ez mennyire koptatja?
2012. febr. 5. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ha nem gyilkolják, annyira nem gáz.

Inkább az akksi sanszos hogy bedobja az unalmast. Ha nincs időnként feltöltve.

2012. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Hideg motor eléggé kopik. Mondjuk ne menj vele egyhuzamban 50-100 kilométert folyamatosan hideg motorral.
2012. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet. Én meg a fogyasztáson vagyok kiakadva! :( Mert kicsi, elég lassan melegszik. Nagyjából mire bemelegedne ugye már állok is le vele! :(


"Mondjuk ne menj vele egyhuzamban 50-100 kilométert folyamatosan hideg motorral."

Bocsánat. de ezt nem értem! Hogy lehet 50-100km-t hideg motorral??? :/

2012. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na ezaz. Nem sírék ha 0w30 olaj lenne benne de 10w40 van... :S
2012. febr. 5. 17:46
 5/24 anonim ***** válasza:
ha bemelegszik sem szereti, de így elég gáz... főleg hogy másfél km az 15 perc séta, szerintem simán vállalható gyalog is.
2012. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

rettentően gyilkolja és nem csak az olaj miatt, hanem mert az öszes illesztés üzemi melegre van méretezve, addig szorul, míg nem éri el.

De minek neked 1,5 km-re kocsi? Ennyi felesleges benzined van? (a dízelnek se használ, sőt)

2012. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt azért a hófúvásban meg a -15 ben nem biztos hogy annyira jó gyalogolni a kb 40 centis hóba.Az autó azért van hogy használd.
2012. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
a járdán nincs 40 centis hó.. a lakóknak el kell takarítani, csak az önkormányzat engedheti meg magának, hogy 20 centi hó legyen az utakon...
2012. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazából nem én használom én gyalog megyek sajnálom a kocsit xD
2012. febr. 5. 18:56
 10/24 anonim ***** válasza:
#8 Ezt buktad én is a helyi önkormányzatnál dolgozom,az úttest eltakarítása nem tartozik az önkormányzat feladatai közé csak a közintézmények előtt illetve az olyan ingatlanok előtt kell eltakarítani a havat ahol nem lakik senki.Csak nálunk is meg gondolom máshol is így van jópár lakó b@szik eltakarítani így jópár helyen igenis akár 40 centis hó is van.
2012. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!