Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell egy zsugormotort...

Hogy kell egy zsugormotort kiegyensúlyozni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:
valamint tudna nekem valaki linket adni, hogyan készítenek zsugor hajtókart? magára az eljárásra vagyok kíváncsi, nem az elméletre.
2012. febr. 6. 17:26
 2/8 anonim ***** válasza:

A hajtókarokat kell egyensúlyozni,ugyanis az összenyomás után megváltozik a tömegközéppontjuk.Mindenképp zsugorkart válassz és ne az úgynevezett dudorkart.A különbség csak annyi,hogy a zsugor esetében az egész szár össze van nyomva,míg a dudor esetében csak egy adott rész.ezért hívják dudornak.

Az egyensúlyozás köszörülésből áll.Nem túl előnyös ilyen hajtókart választani.A hevítés,összenyomás,könnyítés nem tesz jót az anyagnak.Érdemes egy kicsit nagyobb összeget ráfordítani és legyártatni a megfelelő méretű hajtókarokat,esetleg valami más típusból valót beszerelni.Persze csak ha megoldható.

A másik megoldás lehet még az alacsonyabb dugattyú.Akkor a hajtókarokat nem kell zsugorítani.

2012. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gyárilag készítettek zsugorkart csak keresni kell forumokon
2012. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
naés ha én szeretném megcsinálni?
2012. febr. 7. 08:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd megcsinálni? passz. De szerintem jobban jársz ha vásárolsz 4 vadi új zsugor méretre öntött hajtókart majd elviszed centíroztatni (nem könnyíttetni mert az más) és polírozni :) , nem hiszem hogy valaha is el törne ;) , én is zsugorban gondolkodom a papírok miatt csak szeretném ha pörgős is lenne szóval tanulmányozok ezerrel :P na meg a saját ötletek
2012. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem ha pörgős zsugort akarsz akkor inkább az alacsonyabb dugattyúkat rakd bele a rövidebb hajtókar helyett - bár nem vagyok szaki
2012. febr. 8. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
érdeklődtem az alacsony dugóról eleget, és nem javasolják. Ha kell nem lehet megfelelően bezsebelni a szelepek helyének mélységét, törik meg egyebek. Audi dugót ajánlanak helyette ami 82-es méretű de ennyire nem akarom elvékonyítani a falat
2012. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem még van is olyan dugóm 4, de az nagyon nagy lenne ladába, az már nem 1.6-os hanem 1.8 körüli lenne :/ :)
2012. febr. 8. 23:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!