Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El szakadt a vezérműszíjam....

El szakadt a vezérműszíjam. Menyit mehetek még vele?

Figyelt kérdés
A minap el szakadt a szíj az autómban. Nincs most pénzem a cserére, meddig tudom halogatni? Holnap mennem kellene sürgősen 200 km-ert nincs valami ragasztó amivel csak úgy ideiglenesen meg lehetne javítani? Hogy vezessek hogy a lehető legtovább kibírja szakadt szíjjal? Ja és az miben befolyásolja az ut tartást hogy a padló lemezen lyukak vannak? Már észre vetem régebben is de olyan sokat mondtak a javitásra hogy nem volt rá pénzem. Esetleg azt valahogy ki gittelni nem lehet?
2012. febr. 9. 11:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elszakadt akkor nem indul be a kocsi,tehát NULLA km-ert mehetsz még vele. Ragasztani vezérműszíjat nem érdemes.
2012. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vezérmű szíjad szakadt el egy métert se , mert szétmegy a motorod !
2012. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nullát.
2012. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha még megy, akkor bármeddig. De ha ilyen mázlista vagy, én az olajat is leengedném. :)
2012. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha a vezémű-szíj elszakad , nem lesz semmi ami meghajtsa a vezérműtengelyt (szelepeket).Így az autó már be se indul . :)
2012. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a vezérmű szíjad szakadt el?

Mert ha igen, már az is esélyes, hogy egy motorgenerál vár rád.

2012. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Az elszakadt vezérműszíj szétveri a motort!Ha tudsz vele menni akkor valószínű nem az a baja!
2012. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Honnan tudod h elszakadt?
2012. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem neked inkább az éjszíjad szakadt el. De ha az elszakad, akkor sem igazán tudsz menni hosszú útra, mert a generátor nem tölt. Azt valami nagyon spéci ragasztószallaggal megtudod ragasztani, de érdemes cserélni mielőbb, mert mész az autóval és elszakad, elhagyod, aztán leáll az autó, ha lemerült az akkumlátor, nem hiszem, gyalogolhatnál vissza érte.
2012. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Eggyik reggel beindult rendben hagytam melegedni amíg ki nyitotam a kaput. De mikor ki áltam volna vele a garázsból csattant valami és megváltozott a hangja. Le állítottam és fel hívtam egy autó szerelő ismerősömet átjött levett valami műanyagot a motor oldalárol és aszt mondta el szakadt a vezérműszíj. Ő is emlegette a motorgenerált, de nem hiszem, hogy kellene, mert még csak 80.000-et futott az autó. Utánanézett az áraknak a szíjkészlet legalább 15000 ezer forint de azt mondta kell valami vízpumpa is úgy drágább. Ennyi pénzem meg most nincs rá de kellene az autó azért gondoltam hogy valahogy ideiglenesen össze raknám a szíjat amíg össze spórolok egy újra. Úgy mint valamikor a Simsonon a láncot. De akkor úgy látom ez nem működik.
2012. febr. 9. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!