Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb motorolaj?

Melyik a legjobb motorolaj?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a legjobb motorolaj, milyet érdemes olajcsere után az autóba önteni?

Egyébként egy 96-os Opel Corsába raknám,ja és milyen típus kell bele?



2012. febr. 10. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is Opelem van (92-es Astra), és van General Motors motorolaj kifejezetten Opelekbe. Mivel nem fiatal az autód, szerintem mehet bele a 15w 40-es ásványiolaj, ami sűrűbb, kevesebbet eszik belőle az autód. Nekem is ilyet tettek bele motorgenerál után. Nem is eszi egyáltalán. Az a lényeg hogy gagyi noname olajat ne tegyél bele! Az enyém azután krepált be miután mindenféle szutykot öntöttem bele, és nem tartottam be a csereperiódust. Azután jött a generál. Most Shell Helix van benne 15w-40-es. És szinte egyáltalán nem eszi az autó, pedig 20 éves a lelkem...:))

2012. febr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Castrol Magnatecet javasolnék, de ahány ember annyiféle javaslat lesz.
2012. febr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen hitkérdés. Nagy általánosságban , azt tedd bele amit a gyártó előír. Ha 10w 40est akkor azt. Egy félszintetikus olaj jó lesz bele, egy szerelő ismerős mondta ,hogy inkább olyan olajat vegyek aminek nincs nagy hazai üzemanyagkút hálózata, tehát mol ömv shell azt ne..Inkább Castrol ,Total, Meguin, Fuchs. Tescos meg kerülendő ,újrahasznosított használt olajak.
2012. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbáltam ezer fajtát és végül a Mobil1-nél maradtam. ( a castrol se rossz)
2012. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy legjobb olaj.

Attól függ mire használod a kocsit.

Versenyzésre utazásra nehéz futók húzgálására?

2012. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen idős autóba nyugodtan rakhatod a 15w-40-et. Bár a mostani hidegekben lehet jobban dermed,mint általában. Szerintem mindegyik olaj jó a maiak közül,persze nem a Tesósra gondolok.


Total,Mobil 1,Shell,Q8.. Ezek árban sem veszélyesek. A GM olaj az Opelbe is az egyik nagy gyártó terméke.. :)

Mi a legutóbbi F Astránkba Castrolra cseréltük..

2012. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10w-40-es kell egy ilyen Corsába.15w-40 túl sűrű.

Ezek mind jó márkák:CASTROL,ELF,TOTAL,MOBIL 1,VALVOLINE,Q8,MOTUL,MOGUL,SHELL,ARAL,BP,FUCHS,OMW,SELENIA

2012. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Autó függő, én mindenbe hunoil-t használok.

A 15W-40 nem sűrűbb, csak kevésbé hígul a sok hidegindítástól.

Opelba inkább hunoil power one 10W-40-et töltenék.

2012. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
motorgenerál után 15w40?! az igen jó szerviz akkor! :D
2017. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!