Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsinak egy vw golf?...

Első kocsinak egy vw golf? Vagy egy alfa 156, vagy 159? Vagy opel vectra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 15:52
 1/5 anonim válasza:
Nem mindegy az anyagi háttér. Én a Vectra B-t venném meg, de ha engedné a költségvetés, a 156-os mellett döntenék.
2012. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na ácsi. A VW Golf teljesen más kategória mint az Alfák vagy a Vectra. Ne az alapján ítélj hogy melyikről ki mit mond, meg hogy néz ki, hanem először is gondoldd át hogy mire kell az autó, mennyit tudsz rákölteni és mit vársz el tőle. Utána jöhet a többi szempont is.
2012. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Megpróbálok segíteni, nekem az első autóm egy Opel Vectra B, a barátomé meg egy Vw Golf 3, alfás sajnos nincs úgyhogy arról nem tudok mit mondani:/


Először is nem mindegy hogy melyiket választod ebből a kettőből mert több is van.

Vectra A: régebbi konstrukció, minimális elektronikával jó megbízható motorral, váltója "opelos", szeret rohadni de összességében egy megbízható autó, ami olcsó: fogyasztása rendben van, motortól függ, alkatrészből mint a tenger, meghibásodni nem szokott


Vectra B: ilyenem van, megbízható autó, bár vannak problémái de ha egyszer rendbe teszed szinte örökre el vagy vele. Szeret elromlani a központi zár, az elektromos ablakemelő, a fűtés 1-2 fozokazata, és a középen található kijelző az esetek 90%-ban rossz. A váltó itt is jó kis opelos lötyögős,szeret ő is rohadni sárvédőíveknél, a motorja teljesen jó( a rossz pletykák ellenére) enyémben 350 ezer van és teljesen jól működik pedig előző tulaj szétgyilkolta az egész autót,sose volt figyelve rá. Alkatrészből rengeteg van fillérekért, pozitívum még az hogy nagy, kényelmes, és ha egyszer rendbe teszed tényleg egy megbízható autód lesz aminek az egyetlen hátránya nagy fogyasztás( 1.6 - 1.8 - 2-0 mind 8-10 liter között fogyaszt, a dízeleket sajnos nem ismerem)én mindenesetre nagyon szeretem és telejsen elégedett vagyok vele

Mindkét Vectra viszonylag szép is:)


A golfból is van 1, 2 , 3


Az egyesek nagy része már le van harcolva mivel öreg, de egy megbízható kis autó főleg ha kifogsz egy jót, legminimálisabb elektronikával, jó fogyasztás minimális alkatrészárak viszont sok darab, és nagyon szépre meg lehet csinálni őket.

Kettesre kb ugyanez igaz, kicsit modernebb


Barátomnak hármas golfja van. Nagyon megbízható, kis fogyasztású autó, tengernyi alkatrésszel, viszont ő is szeret rohadni. Haver sosem panaszkodott rá, teszi a dolgát, habár neki is vannak a B Vectrához hasonló bajai: fűtés elszáll, ablakemelő, rohadás, meg nem olyan nagy.

1.4-es motor kicsit gyenge de nincs vele baj, az 1.9 dieselt meg sokan dicsérek.


Összességében kb mindegy hogy melyiket veszed, az állapotát nézd ne a márkát:) Első autód így is úgy is szeretni fogod

2012. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szerény kell Golf 1.4.

Ha autóimádó fanatikus vagy 156.

Ha sok pénzed van 159.

Ha olcsóbb nagy kocsi kell VECTRA.

2012. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha mazochista vagy: 156/159

Ha normális autót akarsz: golf, vectra

2012. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!