Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autót kivonnak a...

Pepper17 kérdése:

Ha egy autót kivonnak a forgalomból mert nem lett át írva hogyan tudom ismét forgalomba helyeztetni? Milyen okmányok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Nekem csak egy adásvételi szerződés van, akinek a nevén volt a kocsi az eladta egy illetőnek, de az nem én vagyok, sok kézen átment a kocsi amióta az eredeti tulaj akinek a nevén volt eladta, de adásvételit senki nem írt. énsem irtzam csak az első adásvételi és a törzskönyv van meg. Van valami megoldás?
2012. febr. 12. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahány adásvétel, annyi átírás (és az illetéke), műszaki, esetleg egy kis bírság.
2012. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két megoldás létezik,adásvételire van szükséged az első tulajdonostól vagy attól aki elmulasztotta az átírást (aki miatt a kivonás megtörtént).

Csak a saját részedet kell fizesd az okmányirodában (hacsak nem az ominózus átírás költségét nem kéri a mulasztó az adásvételiért cserébe).

A "kettős" (vagy többszörös) átíratási költség a múlté,a NAV behajtja az esetleges érintetteken.

Eléggé életszerűtlen,hogy minden papír nélkül több kézen átmegy egy kocsi,annak sokkal nagyobb a valószínűsége,hogy eltagadják ami ki sem derül hacsak nem jelentette be az előző eladó az eladást 5 napon belül amire törvény van.

Viszont ha bejelenti (és nem fizetett) akkor azzal a saját fejét dugná hurokba tehát inkább bliccel annak reményében,hogy megúszhatja.

A tavaly bevezetett új nyomtatványon szerepel az autó,kulcsok,törzskönyv stb. átadásának ideje is.

Szóval irány az eredeti tulaj vagy az első vevő,bár nehéz dolgod lesz mert semmi érdekük segíteni téged.

Sok sikert!

2012. febr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!