Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus TDCI meghibásodás....

Ford Focus TDCI meghibásodás. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Adott típusról van szó: Ford Focus 2007, 1.6 TDCI

Beültem az autóba, rátettem gyújtást, beugrott szépen, elindultam, mentem 30m, majd a motor leállt. Beindítottam, elég sokáig indítózott, kb 5s, beugrott, és kb. 10s-ig rendesen járt a motor, majd megint leállt. Ezt eljátszottam kb 10x, ugyan azzal az eredménnyel. Hogy le tudjak menni az útról, nagyobb gázt adtam, akkor nem fulladt le, el tudtam menni elég sokat és nem is fulladozott a motor. Nagyobb gáz az olyan 2500-3000es fordulatot jelent. Akkor ment szépen az autó, még egy emelkedőt is leküzdött, nem volt gyenge a motor, nem is fulladozott. Beálltam parkolóba, és lefulladt egyből. Próbáltam egy helyben állva 1500-as fordulaton a motort, akkor is lefulladt. Amikor ráteszem a gyújtást, minen kontrol led szépen elalszik, be is startol a motor, és akkor sincs a műszerfalon semilyen hibajelzés. Mikor lefullad, akkor már persze világít minden, de ha jól tudom az normális.

Tegnap előtt tankoltam dízelt, azóta 60km-ert jöttem vele minden gond nélkül. Ma délelőtt mentem 60km-ert, majd még akkor többször megálltam és újra indultam minden gond nélkül. Délután, 4 órával megállás után jött a probléma. A napokban és a nagy hidegekben is használtam az autót, minden rendben volt.

Kérédsem az, hogy mi lehet a hiba, van-e esetleg ötletetek?

Köszönöm előre is!


2012. febr. 13. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

nem igazán szakszavakkal írtad körül a hibát,így csak találgatni lehet,

én az üzaszűrőt cserélném ki főleg,ha már 60 ezernél több kilométer van ebben a szűrőben

2012. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha nem a szűrő a hiba akkor a common rail rendszerrel lehet gond. nem tudja az elektronika feltornászni a megfelelő nyomást 2000f/p ig...
2012. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy tűnik megoldódott a probléma, vagyis nagyon remélem. Nem kellett semmit csinálni az autóval, több próbálgatás után egyszer csak elindult, szakértő szerint a hideg miatt au üzemanyaggal lehetett gond, remélem, tényleg csak annyi. Azóta próbáltam, szépen megy.

2012. febr. 13. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!