Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel fogyaszt többet egy...

Mennyivel fogyaszt többet egy széria Lada, duplakarburátorral?

Figyelt kérdés
Van egy széria Ladám (motorikusan széria), és tudok olcsón duplakarbit, szeretném megvenni, mert szerintem nagyon nagyon feldobja a motorteret 4 szívócsonkkal. Jó beállítás (és persze normál használat mellett, ami nálam max 80-as sebességet jelent de az is ritka) milyen fogyasztásra számíthatok?
2012. febr. 14. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

te most azert akarsz venni dupla karbit mert 80-al se akarsz menni,meg szép?!!?!!?!?te most vagy buta vagy,vagy naiv,vagy mindkettő............de hogy a kerdesedre is valaszoljak:

1)te a duplakarbival minimum 80-al fogsz menni mert elvezni fogod a hangjat meg hogy megy....

2)tul nagy teljesitmény növekedésre azert ne számits,hiszen minden más széria...

3)egy lada amugy sem a kis fogyasztasról híres,így aztán minimum 10 literes fogyasztással számolj a legóvatosabb használat mellett is.....a határ a csillagos ég......

2012. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rugatni akarod, akkor szerintem is feleleges rá a a dupla Weber/Dellorto, csak a fogyasztásod nő..
2012. febr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem változik a motor teljesítményében semmi ahogy írta, mitől növekedne meg a fogyasztás? A régi wartburgon 1 torkos karbi volt az újabbon 2 torkos nem változott a fogyasztás csak "dinamikusabb" lett ha ezt 1 wartyogóra lehet mondani:))
2012. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, hogy kinek mi éri meg az a kérdező döntése, de nem tudom a Ladánál hogy van, mert például a Dacia Novánál (két karburátoros verziónál) a második karburátor, csak 90 km/h felett üzemelt. Dupla karburátorral is a motornak annyi keverékre lesz szüksége, mint egy karburátorral, ezért motorikusan semmi változás nem lenne, hangja az változni fog, annyiban, hogy mikor odalépsz neki akkor szívó hangot ad ki, amit elver a motor hang. És a látvány felől szerintem 1-10 emberen kívül nem hiszem, hogy többen tudni fogják, hogy dupla karburátoros az autód, maximum, ha levett motorháztetővel járkálsz. Szerintem nem éri meg, nagyon sok behangolást igényelne, főleg, ha el vannak állítva és azért ilyen olcsók, és ha most így jól megy a Lada akkor ne babrálj vele, megéri. Nem hiába lett ez a típus egy karburátoros, ez ezt szereti.
2012. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg a gyári karburátorra lehet szerelni olyasmi szívócsonkot mint a VFTS-ek karburátorán van, csak állítva? Vagy mit csináljak hogy nőljön a szívóhang?
2012. febr. 15. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha vásárolsz rá 2 webert és azokat felújítod(vagy ha nem kell felújítani) akkor sem fog többet fogyasztani az autóó viszont sokkal erősebb lesz tőle a motorja mivel nem 1 karbi lát el 4 hengert hanem 1 karbi 2 hengert lát el :) . Nem muszáj neked a weberekkel 120-150-el menned nyugodtan használhatod ha 80-al mész... Nekem 1,6 zsugor van ami 1,3-as motorból készült szíjas azon is dupla karbi van és 310-es egyedi veztengely de nem vettem még észre hogy nőtt volna nagyon a fogyasztása.
2012. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!