Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4-es TDCI motorra Sport...

Unimax kérdése:

1.4-es TDCI motorra Sport kipufogó?

Figyelt kérdés
Van egy 2002-es ford fiestám. Kicsit törve lett de arra gondoltam rally autónak még jó lehet, ilyen amatőr szinten. Talán így nem kerülne annyiba a javítása. Az a gondom hogy ez egy 1.4-es TDCI motorral van megáldva. Tudom, hogy rallyn sok esélyem nincs ilyen motorral de én sajnálnám kidobni az autót, és csak az élmény miatt alakítanám át. Szerintetek "bűn" diseles autóra sport kipufogót rakni, vagy nyugodtan vegyem meg? Egyéb olyan tanácsokat is elfogadok amik egy amatőr rally autóhoz szükségesek, de most a kipufogó foglalkoztat igazán. Bukócső, ülések és biztonsági öv természetes. Az autónak átkéne mennie a vizsgán is hogy a pályára saját lábán tudjam ki juttatni.

2012. febr. 18. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Első körben a futóművet kell megcsinálni, áthegesztett lengőkarok (megerősített), nagyobb fékrendszer, lengéscsillapító, rugó csere minimum.


Második közben jöhet a kipufogó rendszer. Leömlőtől a végdobig egy komplett rendszert kell csinálni ami PONTOSAN MEGTERVEZETT. Ne a Jani bácsi udvarában pálcás hegesztővel összesufnizott valami legyen.


Harmadik körben jöhet a levegő mennyiségének a növelése. Attól függ milyen rallyn akarsz részt venni, ez lehet egy jó minőségű dierktszűrő, vagy légszűrő nélküli is lehet. De ne az 5000ft-os univerzális légszűrőre gondolj, hanem az alsó hangon 40.000-be kerülő gombaszűrőre, esetleg karbonszűrő.


Negyedik körben jöhet a vezérlés módosítása (alias chip tuning)



Utána jöhet még a többi dolog. Ballasztsúly, bukócső, műszerfal flokkolás, tűzoltórendszer, ülés, biztonsági öv, kormány, pedálok, új műszerek, kapcsolók beépítése, a motortér kibelezése (értem ez alatt hogy az akkumlátort hátra rakni, az ablakmosót szintúgy, a könnyebb szerelhetőség érdekében)



De mindent összevéve. Ha ilyet szeretnél csinálni, jobban jársz ha veszel egy 2015-ös ladát.

2012. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen igen, alapos válasz volt.Futóművet én is szerettem volna erősíteni, de a fékekhez nem szerettem volna nyúlni, max új betéteket kapna. Rugókon sem nagyon variálnék bár ahogy így jobban belegondolok lehet, hogy kéne. Kipufogó nem sufni tuning lenne van egy igencsak jól felszerelt lakatos műhelyünk, igaz hogy nem karoszéria lakatos de hegeszteni tudnak faszán, van lánc CO2 illetve avi hegesztős is szerintem ez megoldható, ez a legkisebb problémám így a bukó cső is ugye ki lenne pipálva. Motorikusan nem nagyon akartam tuningolni mert nem szeretnék nagyon komolyan belevágni csak ha már megízleltem addig nem szeretnék nagyon nagy pénzeket ölni bele, így a chip tuinig is megfontolandó számomra. Illetve még a tűzoltó rendszer is..

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat igen csak jó tanácsok, és az építés során figyelembe fogom venni.

de még mindig nem tudom, hogy rakja e rá sport rendszer nem e lesz szar hangja?

illetve ilyen motorral lehet e jó eredményeket elérni és ki lehet e állni mondjuk az 1.3 as hondák ellen? hiszen csak 65 lóerő a picike, még gyenge az ilyen nagy feladatokhoz. a chip tuingal a könnyitésekkel egyébb motorikus tuninggal mennyit lehet kihozni belőle kb?

2012. febr. 18. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:

19:43 vagyok


Bukócsövet csak az arra alkalmas műhelyben, és szerelővel lehet megcsináltatni. Attól függ milyen rallyn akarsz részt venni WRC-IRC-FIA homológnak kell lennie. De ez nem csak a bukócsőre érvényes hanem minden egyes cuccra az autón, és magadon. (Sisak, ruha, cipő, stb...)


Ezért ajánlom azt a kisebb fajta motorikus tuningot amit leírtam, mert úgy talán fel tudod venni a versenyt, de hangsúlyozom TALÁN. Az a helyzet hogy egy turbó-diesel motorral nem tudom hogy milyen kategóriában lehet részt venni, az is lehet hogy hivatalos versenyen nem vehetsz vele részt.

2012. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!