Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ráadom a gyújtást kigyulladnak...

Melon kérdése:

Ráadom a gyújtást kigyulladnak a lámpák de ha be akarom indítani, akkor elalszik a két lámpa, és nem indul be Lehet e olyan probléma hogy a test kábel nem jó? Vagy esetleg valami más elveheti e az áramot?

Figyelt kérdés

1985-ös Opel Corsa B 1.2-es autóm van.

Már megcsináltam az önindítót, és kicseréltem a gyújtás kapcsoló betétet,és még se indul.



2012. febr. 21. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Immobiliser?
2012. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem! benzines
2012. febr. 21. 21:00
 3/11 A kérdező kommentje:
ebben nincs!
2012. febr. 21. 21:02
 4/11 lockstock ***** válasza:
Vagy hulladék az akksi, vagy csak nem jut el a bizsera az önindítóig, aminek több oka is lehet. Az akksit autósboltban nézesd meg terhelő villával, ott megmondják, hogy életképes-e vagy sem.Valamnnyire meg lehet mondani az állapotát 1 multiméter segítségével is. Ha közelebb van a kapocsfeszültsége a 13 V-hoz mint a 12-höz, akkor valszeg jó, de a terhelővilla az iagzi. Megnézném az akksi sarukat is, nincs-e nagyon eloxidálódva, illetve meg van-e normálisan húzva. Lehet még ezeken kívül indító relé baja is, ezt is meg tudod nézni. 3 csavar van az önindító behúzú tekercsén, ezekre mennek rá a kábelek, amiken az áramot kapja. Van 2 nagyobb és 1 kisebb. Az egyik nagyobb az önindító testjére megy. Erre csak 1 rövid kábel megy, aminek a másik vége az önindítóban található. A másik nagyra megy a pozitív kábel az akkutól. Na ezt és a 3. pici csavart, amire szintén van kábel kötve zárd össze 1 csavarhúzóval, úgy, hogy gyújtás legyen rajta és ne legyen sebességbe. Ha ekkor teker, az indító relé hibát jelez. Asszem ennyi.
2012. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkumulátort nézted? Nincs lemerülve?
2012. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkumulátor kapocsfeszültsége alacsony. Fel kellene tölteni.


Ha pedig az akkumulátor gondozásmentes, akkor hogyan vizsgálják meg terhelő villával? ;)

2012. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
az öninditon is 3 csatlakozo van 1 a testnek és 1 az áram + van egy ami öszeköti a bendixet és a beránto motort namost a kiseb motoron 2 csatlakoztatásis van lehet hogy ez nemlátszik beszerelve de jobban megnézed akkor találszrajta még egy helyet ahová csatlakoztathatod a gyujtás szálat!vagy szétkapod a kormány burkolatát és az indito kulcs alat találod a gyulytás kapcsolot azt modjuk gyakran kel cserélni nekem évente 1 -volt mégvalami kösd le az aksit és tégy rá két szálat az őninditó két polusára érintsd oda igy megnézhetd hog direktben müködike vagy finoman ütögesdmeg kalapácsal az öninditot lehet hogy a bendix bevan álva! Ja igen hanem kaptestet azt onén tudod hogy ha ráadod a villágitást akkor mind a négy irányjelzöd folyamatosan ég ha ez igy van akkor a gyujtástrafó alati szálat dörzsöldmeg aszem 10s csavaral van lefogatva ugyhogy nem nagy kunct!
2012. febr. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lockstock ***** válasza:
Úgy vizsgálják meg terhelővillával, mint bármelyik másikat. A lényeg a terhelés alatti feszültség éréke. Az csak egy extra, hogy ilyenkor a hagyományos akkunál látszik is, hogy melyik cella pezseg, melyik a zárlatos. De azt már hallani is lehet ilyenkor, hogy pezseg-e vagy nem.
2012. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lockstock ***** válasza:
Az önindító javítáéssal kapcsoltaban még annyit, hogy kegyetlenül meg tud szvatni, ha nem veszed észre, hogy az állórész vagy valamlyik kefe szála egy alig látható helyen, de letestel a 2 oldalt végignyúló összefogató csavarra. Ha semmi más ötleted nincs legvégül újra érdemes szétszedni és a csvaraon apró pontszerű égésnyomot keresni. Én be szoktam tekerni szigszalaggal. Már 2 különböző önindító játszotta ezt el velem.
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek a segítséget!

Az akkumulátort bemérettem,nem azzal van a gond,mert terhelés alatt is 12.5V-ot mutatott.

megvizsgálom amiket mondtatok,de a szénkefék jók.

2012. febr. 22. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!