Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan festjem át a motromat?

Hogyan festjem át a motromat?

Figyelt kérdés
Szoval azt szeretném kérdezni ,hogy most nyárra megakarom csináni a motrom ,hogy jo és szép legyen de viszont a festésnél leakadtam mert még motrot soha nem festettem söt nagyon semmit és ,hogyan kell elkezdeni miket kell vennem léccives akir érti és van egy kis ideje az irja le :))

2012. febr. 21. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ma már 1x leírtam,de bemásolom :



Először megcsiszolod a felületet (p120,majd p360-al átfinomítod),aztán zsírtalanítod (pl nitrohígító+ ruhával)ha kell gitteled ha nem akkor veszel szórógittet,ezt 3 rétegben viszed fel (1.,vékonyan beködölöd ha jó idő (+20fok felett) van 10perc után mehet a 2.réteg ez már mehet vastagabban,itt megint 10-15 percet vársz majd a 3. réteget is felviszed,ügyelje arra h. NE folyjon meg).Ezután a leendő színből fújjál rá 30cm távolságból ,de csak ködöld! Ez lesz a szamár vezetőd! Itt várjál 6-8 órát hadd száradjon ki (párologjon el a hígító teljesen).



Ezután Víz papírral megint megcsiszolod...Ha rám hallgatsz 600-assal kezded,leszeded a nagyja felületi egyenetlenséget,amit kihagytál,vagy nem csiszoltad teljesen simára,azt a szamár vezető mutatja majd,mert ott lesznek a festéknyomok! Miután eltűnt a szamárvezető,átcsiszolod még 1x az egészet p800-as papírral...



Ha ezzel kész vagy Megszárítod levegős pisztollyal,nedvesített puha rongyal áttörlöd,megint megszárítod,és 100 tiszta puha anyagú ruhával letörlöd róla a megmaradt szennyeződést... Itt ezután alkalmazhatsz még ezután szilikonmentesítő folyadékot ezzel csak át kell törölni...ezután kezdődik a fújás...



A fújást én csináltam már 2k-s akrillal,illetve víz bázisú metál,gyöngyház metállal is ....Nevetni fogtok volt amelyiket spay-el fújtam (volt aki kikeverte és spays dobozba adta át). Tehát itt is 3 réteg lesz ...



1., ködölés majd vársz 15-30 percet ahogy szárad ki a festék úgy mattul be.


2., réteg már vastagabban megy,ezt csináld vízszintesen,ügyelj h. ne folyjon meg!Itt megint vársz...


3.,ez is vastagon megy,de ez meg menjen függőlegesen,hogy teljes legyen az átfedés! ha le tudod rakni valahova pl . asztal akkor jártál a legjobban...



Ezután elhűlve látod... B+ ez MATT!!!! Nem kell megijedni,

most jön a lakkozás...



Itt megint várni kell...



1., réteg ködölés.....majd itt innen ugyanúgy mint a festék felhordási metódussal jártál el ...



Ha végeztél a lakkozással legalább 1 napig hagyd száradni... 2 hétig NE mosd le...Ha napsütéses idő van és már legalább 1 napja száraz a mű tedd ki nyugodtan a napra...csak ezután rakd össze! (Kivéve ha van fényező kamrád!)



FONTOS!


Amikor csiszolsz legyen rajtad maszk! Ezek súlyosan mérgező vegyi anyagok!


Festék és lakk felhordásnál is legyen rajtad maszk,fontos hogy ahol fújod tisztaság legyen,ne legyenek szemetek a munkadarabon!



Remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21%
azt a pénzt amit a festésre szánsz,költsd inkább magyar nyelvtan tanárra.............de hogy a kérdésedre is válaszoljak,amihez nem értesz,és soha nem csináltad még,abba nem kell belefogni........vagy ha mégis elkezded a végeredmény már most borítékolható:egy rakás szar.....
2012. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!